Advert
Advert
Advert

Savaş: Bu ilin bir imar plan yönetmeliği bile yok!

Cumhur İttifakının Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Parti Milletvekilli Mustafa Savaş Germencik'te Muhtarlar ve STK'larla yapılan toplantıda Aydın Büyükşehir Belediyesinin Bir İmar Planının bile olmadığını söyledi.

Savaş: Bu ilin bir imar plan yönetmeliği bile  yok!
Savaş: Bu ilin bir imar plan yönetmeliği bile  yok! Ekspres Aydın
Advert

MHP aydın il Başkanı Burak Pehlivan, Ak Parti Aydın Milletvekili Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa savaş, Germencik Belediye Başkanı Efeler Belediye Başkan adayı Ümmet Akın, Germencik Belediye Başkan adayı İsmet Akın, Germencik Ak Parti ve MHP ilçe başkanları ve yönetimleri Germencik Türk Burcu parkında kahvaltı programında muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya geldi.

"Cumhur İttifakımızın ortağı Milliyetçi Hakaret Partisi Teşkilâtımızla çok büyük bir uyum ve ahenk içerisinde çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesini etkin ve verimli bir şekilde yönetmenin sözünü veriyoruz. Milletvekili olmadan önce ülkenin en önde gelen finans kuruluşlarından birisi olan, çalıştığım o devasa yapıda Aydın Büyükşehir Belediyesi bütçesinin 200 katı büyüklüğündeki bir bütçeyi yönettim. O kurum şimdi dünyanın en önemli finans yapılarından birisi. Bu nedenle sadece ülkemizin değil dünya genelinde çok önemli finans kuruluşlarını da yatırım odaklı projeleri de çok iyi biliyorum. Mecliste milletvekili olarak bütün bu kurumların bütçe yapısını kontrol eden komisyonlarda çok etkin görevlerim var. Benim uzmanlığım olan bu konuda sürekli konuşacağım.Biz hesap kitap adamıyız. Bizim işimiz hep rakamlar olacak. Rakamları hemşehrilerimin anlayacağı şekilde çok basit dillerle anlatacağım. Çünkü gündemimiz yanlış yönetim anlayışları olacak.

Büyükşehirin başarısızlığını çok net görebiliyorum. Hakaret etmeden eleştiriyoruz ve eleştirmeye devam edeceğiz.

 Bu ilin bir imar plan yönetmeliği yok.

 Bu ilin bir imar plan yönetmeliği yok. Yatırımcı bunu bilmeden nasıl gelecek Aydın'a? Fabrikayı, yolu, turistik tesisi nereye koyacaksınız bunu yatırımcı bilmiyor. Bilmeden bu şehre nasıl gelsin, niye gelsin. Yatırımcıyı da kaçırıyorsunuz, yatırımları da engelliyorsunuz. Üniversiteyle diyalogları yok, STK’larla yok, muhtarlarla yok, kendi ilçe belediye başkanlarıyla irtibatı yok. İktidarın milletvekilleriyle de hiç irtibatları yok. Çünkü diyorlar ki her şeyin en iyisini biz biliyoruz diyorlar. Ortak akıl diye bir şey hiç yok. Neymiş projelerine engel olunmuş. Bahaneleri buymuş. İktidarın seçilmiş milletvekilleriyle irtibatı yok dedim. Mazeret olarak ifade ettiği bürokrasi engel oluyorsa, bize niye çağrıda bulunmadı. Bizimle işbirliğinde bulunun niye demedi. İlimizde bize alo diyen bizden de yardım destek isteyen kim olursa olsun yardım ettik. Bunun içerisinde CHP ilçe belediyeleri de oldu. Onlara da yardım ettik. Biz desteğimizi kimseden esirgemedik. Ama sayın Başkanın diyalogdan uzak bir anlayış var. Siz niye iktidar milletvekillerinden destek istemediniz peki? Bürokraside bize engel olanlar var bu engelleri birlikte aşalım diye niye alo demediniz.

Belediye bütçesinde 5 yılın ortalamasında bütçenin gerçekleşme oranı %45 bile olmayan çok başarısız bir bütçe yönetimi var karşımızda. Siyaset çözüm üretme aracıdır. Onlar hep bir bahane hep bir gerekçe ile gerçekleri kamufle etme derdindeler. 

Vatandaşın Parasınıe, rklama, billboard a harcıyor

Reklam belediyeciliği, bahane üretme belediyeciliği en iyi bildikleri iş. Büyükşehir Belediyesinin bir günlük su geliri 1 milyon Tl, eski parayla bir trilyon. Senede 365 milyon TL yani eski parayla da 365 trilyon yapıyor. Bu paralar nereye harcandı? Büyükşehir Belediyesi'nin 5 yılda reklam için ödediği para 100 trilyon. Vatandaşın Parasını, reklama, billboard a harcıyor. Projeye harcadılarsa helâli hoş olsun. Biz de teşekkür edelim. Ama 2014 te açıkladıkları 133 projenin sadece 13 tanesi hayata geçti. Merak ediyoruz ve soruyoruz. Bu paraları billboardlar dışında nerelere kullandınız? Su parası olarak vatandaştan aldığınız bu 365 milyonu nerede ve nasıl kullandınız?" 

Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜMMET AKIN’A İLK TESPİTTE YALNIZCA İKİ DOSYADAN 1 MİLYON TL KAMU ZARARI
ÜMMET AKIN’A İLK TESPİTTE YALNIZCA İKİ DOSYADAN 1 MİLYON TL KAMU ZARARI
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü