Advert

İKİ TORUNLU YOKSUL KADIN ,SU BORCU YÜZÜNDEN HAPİSTE !

Germencik'te aile dramı ; askerden yeni gelen işsiz oğlu , kızı ve iki torunuyla yoksullukla mücadele ederken , birikmiş su borçlarını ödeyemeyen Sevinç AYER , bir aydır hapiste.

İKİ TORUNLU  YOKSUL KADIN ,SU BORCU YÜZÜNDEN  HAPİSTE !
İKİ TORUNLU  YOKSUL KADIN ,SU BORCU YÜZÜNDEN  HAPİSTE ! Ekspres Aydın
Advert

Germencik Mesudiye Mahallesinde, askerden yeni gelen işssiz oğlu , kızı ve iki torunu ile birlikte yaşam mücadelesi veren  55 yaşındaki  Sevinç AYER vefat etmiş annesinin üzerine olan abonelikten kaynaklanan 3 yıllık su borçlarını ödeyemeyince taahütte bulunduğu için hapis cezasına çarptırıldı. Herhangibir gelirleri olmadan gündelik işlerde çalışarak  hayatını idame ettiren  Sevinç Ayer'in çocukları ve torunları zor duruma düştü.  

Yaklaşık bir aydır cezaevinde olan Sevinç AYER'in , Diyarbakır Kulp'ta Jandarma Komando olarak vatani görevini tamamlayıp  evine dönen oğlu Levent AÇIKGÖZ ;  babalarının vefat ettiğini , ablasının kocasınında olmadığını evde çalışan sadece kendisi olduğunu fakat halen işssiz olduğunu  gündelik işlere giderek evine ekmek götürdüğünü ablası ve iki yegeniyle beraber zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiklerini bir an önce annesine kavuşmak isteğini belirtti. Abla Özde AYER ise iki çoçuğuna bakmak zorunda olduğu için çalışamadığını belirterek '' biz zaten fakir olduğumuz için su faturlarını ödeyemedik. Bu borç katlanarak büyüdü. Duyuyoruz ki  Büyükşehir Belediye Başkanı on bin lira kira vererek kendi posterini binalara astırıyor; bir posterin kira bedeli benim annemin özğürlüğünün bedeli,  su borcu yüzünden bir insan hapse girer mi ? bir an önce annemize kavuşmak istiyoruz.'' dedi.

Hapiste bulunan Sevinç  AYER'in Ekspres Aydın kameralarına konuşmak istemeyen komşuları    '' belediye başkanlığı için birbirileriyle yarışan adaylar garip gureba edebiyatı yapacaklarına garip gurabanın su borclarını silsin fakir fukaraya su bedava olsun. Komşumuz Sevinç AYER , bir an önce hapisten çıkıp ailesine kavuşsun. Su bu su başka birşey değil; Başkan Çerçioğlu kendi  reklamı için paralarımızı duvarlarda posterlerle heba edeceğine , zor durumda olan vatandaşa harcasın, Sevinç AYER'in borcunu ödesin.'' diyerek tepki gösterdiler. 

Ekspres Aydın Haber Merkezi

Hasan Debreli Kacar  - Şaylan Özdemir 

       

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili