Advert

Aydın Barosu tarafından düzenlenen ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından desteklenen çalıştay Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt'un açılış konuşması ile başladı.

Ekspres Aydın
Advert

 Aydın Barosu tarafından düzenlenen ve  Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından desteklenen çalıştay Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt'un açılış konuşması ile başladı.
 Çalıştaya Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Chp Aydın Mv. Bülent Tezcan, Efeler Belediye Başkanı M.Mesut Özakcan, Chp Aydın İl Başkanı Ali Çankır katıldı.

 Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt'un yaptığı açılış konuşmada" Üzülerek belirtmek isterim ki misafirlerimize Hediye edecek Aydın İnciri bulamadık. Ne yazık ki Aydın'ın ovalarından bal akmıyor.Bizler ne ziraat mühendisiyiz ne jeoloğuz ne de doktoruz. Bizler hukukçuyuz ve hepimizi ilgilendiren bu konuda en iyileri dinlemek ve jeotermali bilenlerden dinlemek için buradayız. 
Çalıştayımıza destek olan  ve katılan TBB Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu na , baro Başkanlarımıza ve emeği geçen herkese Kızılcaköylü hemşehrilerimize basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum ve başarılı bir çalıştay diliyorum" dedi
Çalıştaya katılan Efeler Belediye Başkanı M.Mesut Özakcan da yaptığı konuşmada" Jeotermal enerji santralleri ve konusunda ilçe belediyelerin yetkisi son derece sınırlı. Çevresel Etkileri bu kadar tartışılan ve kamuoyunun gündemini meşgul eden ve mevzuatı sürekli tartışma konusu olan Jeotermal yerine Avrupa ülkelerinde olduğu gibi yenilenebilen ve temiz olan Rüzgar ve Güneş enerjisi santrallerin yönelmek gerekiyor. Bu çerçevede belediyemiz tarafından Dalama ve Kuloğulları Mahallelerimiz arasında 760KWA şık güneş enerjisi santralimizi hizmete açtık.
Bu vesile ile çalıştaya emeği geçen katılan bütün arkadaşlarımıza teşekkür eder iyi bir çalıştay olmasını dilerim"dedi.

 Hukuk ve Çevresel Etkileri Açısından Jeotermal enerji konulu çalıştayının bu gün sona erecek.

Ekspres Aydın Gazetesi 

Selim Özyılmaz 


 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili