Reklamı Geç
Advert
Advert

Milli Sporcu Başkan Söke’nin Spor Camiasına Sevinç Oldu

Söke’de amatör spor kulüpleri oldukça mutlu. Eski milli voleybolcu olan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel amatör spor camiasında sevinç ve heyecan yarattı

Milli Sporcu Başkan Söke’nin Spor Camiasına Sevinç Oldu
Milli Sporcu Başkan Söke’nin Spor Camiasına Sevinç Oldu Ekspres Aydın
Advert

Amatör spor kulüpleri bakımından zengin ve son yıllarda özellikle salon sporlarında başarılar elde eden Söke’de, sporun içerisinden gelen birinin Belediye Başkanı olması spor camiasında memnuniyetle karşılandı.

31 Mart’ta yapılan mahalli seçimlerinden önce amatör spor kulüpleri ile bir araya geldiğinde amatör sporlara yönelik projelerini paylaşan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; mazbatasını alarak göreve başlamasının ardından ilk bir araya geldiği sivil toplum kuruluşları yine amatör spor kulüpleri oldu.

Lima Resturantta yapılan toplantıya Belediye Başkanı Levent Tuncel, Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, Türkiye Su Altı Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Cumhur Sakız, Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Üzüm, ilçedeki amatör futbol, salon ve yüzme kulübü yöneticileri katıldı.

Toplantıda amatör spor kulübü yöneticileri sporun içinden gelen bir başkan olması, karşılaştıkları sorunların çözümlerinden daha çok umutlu olduklarını  dile getirerek, duydukları memnuniyetlerini ifade ettiler.

Kendisinin de yıllarca amatör spor kulp yönetici ve başkanlığı yapması nedeniyle amatör spor kulüp yöneticilerinin yaşadıkları sorunlara yabancı olmadığını dile getiren Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel; “Amatör spor kulübü yöneticileri günlük yaşamlarında, bazen ailelerinden çok sporcularla, kulüpleri ile ilgilenerek hem maddi hem manevi olarak fedakarlık yapmaktalar. En büyük hedef de bir çocuğumuzun hayatını sporla değiştirmek. Söke’deki kulüplerimizin de bu yöndeki çalışmalarını çok önemsiyorum” dedi. Tuncel sözlerini “İlçede başta futbol olmak üzere sporda başarılı olan sporcuların bir kulüp çatısı altında toplanarak antrenör ve özel beslenme desteği ile geleceğe daha iyi hazırlanarak daha çok başarı yakalanacağına inanıyorum” şeklinde sürdürdü.

Sıcak samimi bir ortamda geçen toplantıda kulüp temsilcileri Söke’de salon, antrenman sahalarının artan sporcu sayılarına karşı yetersiz kaldığını dile getirdiler.

ekspres aydın haber merkezi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili