Reklamı Geç
Advert
Advert

Türk Eğitim Derneği'nden eğitime destek çağrısı

Türkiye'nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği, ekranlara gelecek zorunlu yayın çalışmasıyla kamuoyunu başarılı ama maddi imkanları olmayan öğrencilerin eğitimine destek olmaya çağırıyor.

Türk Eğitim Derneği'nden eğitime destek çağrısı
Türk Eğitim Derneği'nden eğitime destek çağrısı Ekspres Aydın
Advert

Büyük Önder Atatürk'ün öncülüğünde kurulan Türk Eğitim Derneği, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonu doğrultusunda 1928 yılından bu yana on binlerce imkânı olmayan, başarılı gence burs olanağı sağladı.
 
Cumhuriyet değerlerini sonsuza kadar yaşatacak nesiller yetiştirmek için var gücüyle çalışan Türk Eğitim Derneği (TED), ekranlara gelecek zorunlu yayın çalışmasıyla “eğitim değiştirir” diyerek, kamuoyuna, maddi imkansızlıklar yüzünden aydınlık bir gelecekten mahrum kalan çocuklara destek çağrısında bulunuyor.
 
Burs verdiği öğrencilere sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, öğrencilerin üniversite sonuna kadar tüm eğitim masraflarını karşılayan Türk Eğitim Derneği'nde öğrenciler eğitim hayatı boyunca destekleniyor, gelişimleri uzmanlar aracılığıyla izleniyor.
 
Tam Eğitim Bursu
Türkiye genelinde yapılan merkezi sınav ve sonrasında gerçekleştirilen mülakatlarla (ev ziyaretleri) öğrencilerin seçildiği Tam Eğitim Bursu (TEB) ile sadece okul ücretleri değil; cep harçlığı, servis, yemek, kitap-kırtasiye, kıyafet, yatılı ise pansiyon giderleri olmak üzere tüm eğitim masrafları karşılanmaktadır. 

Sisteme girmeye hak kazanarak TED Okullarında eğitim gören ve mezun olan öğrencilerin, üniversite eğitimleri boyunca da bursları devam etmektedir. Ayrıca, üniversite öğrencilerinin staj ve kariyer takiplerinin yapıldığı sistemde, mezun öğrencilerin işe yerleşme süreçleri de desteklenmekte ve izlenmektedir. TED Burs Sistemi'nden bugüne kadar yaklaşık 50.000 öğrenci faydalanmıştır.
 
Tam Destek Bursu
Resmi liselerde eğitim gören maddi olanakları kısıtlı fakat akademik olarak başarılı öğrencilere sağlanan burstur. Öğrencilerin akademik ve psiko-sosyal takibinin yanı sıra, sosyal ve kültürel gelişimlerini destekleyecek nitelikte etkinlikler yapılmaktadır.
 
Tam Destek Bursu kapsamında;

  • Öğrencinin Liselere Geçiş Sınavından almış olduğu puan göz önünde bulundurularak mülakat aşamasına geçişi değerlendirilir.
  • Türk Eğitim Derneği tarafından mülakatı olumlu değerlendirilen adaylar burs kapsamına alınır. 
  • Öğrencilere kitap-kırtasiye, giyim ve cep harçlığı desteği verilir.
  • Akademik desteğin yanında öğrencilere alanında uzman eğitimciler tarafından belirlenen spor ve sanat eğitimleri verilir.
  • Tam Destek Bursu kapsamında yapılacak tüm etkinliklerde öğrencilerin ulaşımı için ücretsiz servis hizmeti sağlanır.
  • Öğrencilerin burs kapsamında bulundukları süre boyunca kültür sanat etkinliklerine (bale, tiyatro, opera, konser vb.) katılımları sağlanır.
  • Alanında uzman kişiler tarafınca verilen seminerler ile öğrencilerin kişisel gelişimleri desteklenir.
  • Tam Destek Bursu kapsamına alınan engelli öğrenciler yukarıda bahsi geçen tüm olanaklardan yararlanır ve buna ek olarak öğrencilere ayrıcalıklı bir servis hizmeti sağlanır.     


Destekleme Bursu
Derneğin kuruluşundan bu yana süregelen bir burs sistemi olup ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin, cep harçlıklarının karşılanmasına yöneliktir. Türk Eğitim Derneği doğal afetler, terör saldırıları ve maden faciaları gibi olaylardan etkilenen çocukların da hep yanında olmaktadır.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili