Advert

RAMAZAN AYI BEREKETİYLE GELDİ

Aydın da Yağmur; Ramazan Ayı'nın Rahmetiyle , Bereketiyle ve Güzelliğiyle Birlikte Geldi.

RAMAZAN AYI BEREKETİYLE GELDİ
RAMAZAN AYI BEREKETİYLE GELDİ Ekspres Aydın
Advert
 
 
 

11 Ay'ın Sultanı Ramazan Ay'ı Rahmet ve Bereketiyle Geldi.Aydın ve İlçelerinde  öğle sonu saatlerinde başlayan sağanak yağmur etkili olurken , Yağmur ilçelerde adeta ramazan temizliği yaptı.Son yılların en bereketli mevsimlerini yaşayan ve hava sıcaklığının 30 derecelere kadar çıkmasının beklendiği Aydın da  öğle saatlerinde başlayan yağmur serin havayıda beraberinde getirdi.Gökyüzünden boşalırcasına yağan yağmur taneleri,mübarek ramazan ayında oruç tutacak olan Aydın’lı vatandaşlara biraz olsun nefes aldırdırken hava sıcaklıklarının Salı gününe kadar yağmurlu ve serin olacağı söylendi.
“ Vatandaşlar Hazırlıksız Yakalandı “
Sabah saatlerindeki kapalı ve bulutlu hava öğle saatlerinde yerini sağanak yağışa bıraktı. Germencik'te  öğle saatlerinde başlayan yağış ile birlikte bulutlu havanın yerini yağmurlu hava aldı. 50 dakika kadar süren yağış hayatı olumsuz etkilemezken, vatandaşlar ise hazırlıksız yakalandı.İlçenin en işlek caddesi olan Kurtuluş Caddesi ve Kent Meydanı bir anda bomboş kaldı. Yağmurla birlikte şehrin bazı bölgelerinde küçük göletler oluştu. Şehir Merkezi’nde ve İzmir/ Aydın Karayolu'nda sürücüler, kazaya neden olmamak için ağır hareket etti.Yağışlı havanın Salı öğleye kadar bölgemizde etkili olması bekleniyor.


“ Ramazan Ayı Öncesi Yağan Yağmur Rahmeti Serinletti “

 
Aydın da  , Ramazan Ayı öncesi aniden bastıran yağmur vatandaşları serinletti. Hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte , serinliğin Ramazan ayı ilk orucuna denk gelmesi vatandaşlara ayrı bir rahatlık sağladı. Aniden bastıran yağmur ile birlikte bazı vatandaşlar hazırlıklı bir şekilde şemsiye açarken, bazıları da araçlara binerek korunmaya çalıştı. Şehrin giriş çıkışları , Ana cadde ve ara sokaklarda küçük göletlerin oluşmasına neden olan sağanak yağış yaklaşık 50 dakika sürdü. Ramazan ayının 1’inci gününe rastlayan bu ani yağış, özellikle oruç tutan vatandaşlar açısından da büyük bir rahatlama sağladığı belirtildi. Aydın lı Vatandaşlar ,” Mayıs ayının ilk  günlerine doğru ani gelen yağmura şükrettiklerini belirterek, "Mevla eylerse ne güzel eyler , bu yağışlar Ramazan'ın bereketi olsa gerek. Allah, kullarına bu mübarek Ramazan ayında sürpriz yaptı. Rabbimizin bu sürprizleri rahmet ve merhameti olarak algılıyoruz." yorumunda bulundu.  

Haber Ekspres Aydın 

Galip ASLAN

Advert
Sende Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık çalışanlarının izin ve emeklilik kısıtlaması kaldırıldı
Sağlık çalışanlarının izin ve emeklilik kısıtlaması kaldırıldı
 Twitter'ın Türkiye'den reklam alması durduruldu
Twitter'ın Türkiye'den reklam alması durduruldu