Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Okul Dışarıda Günü, Bu yıl Ortaklar Fatih Anaokulunda Gerçekleştiriliyor.

Oyun Her Zaman Herkesle Her Yerde Sloganı ile Oyunun ve açık havanın çocuğun hayatındaki önemine vurgu yapmak eğitimciler ,aileler,ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla 23/29 Mayıs 2019 Tarihleri Arasında Ortaklar Fatih Anaokulunda Etkinlikler Düzenleniyor.

Okul Dışarıda Günü, Bu yıl Ortaklar Fatih Anaokulunda Gerçekleştiriliyor.
Okul Dışarıda Günü, Bu yıl Ortaklar Fatih Anaokulunda Gerçekleştiriliyor. Ekspres Aydın
Advert

Dünya çapında bugüne kadar 110 ülkeden 6 milyon çocuğa ulaşan Okul Dışarıda Günü, bu yıl Ortaklar Fatih Anaokulunda gerçekleştiriliyor. Okul Dışarıda Günü'ne bu yıl dünyadan 1,7 milyon, Türkiye'den ise 650 bine yakın çocuk katılıyor. Geçtiğimiz yıl dünyanın farklı ülkelerinde Mayıs ve Ekim aylarında düzenlenen Okul Dışarıda Günü'ne ise toplam 3,5 milyon, Türkiye'den 500 bine yakın çocuk katılmış; Türkiye Endonezya ve İngiltere-İrlanda ile birlikte en çok katılımın olduğu üç ülkeden biri olmuştu.


Okul Dışarıda Günü'ne katılan öğretmenler, ebeveynler ve paydaşlar dersleri açık havaya taşırken Ortaklar Fatih Anaokulu Müdürü ve Öğretmenler ve Ebeveynler  ile hazırladığı, açık havada aktivite ve oyun önerilerinden oluşan rehber içeriklerinden faydalanıyor. İçeriklerde çocuklar aracılığıyla yetişkinler arasında çevre bilinci konusunda farkındalık yaratmak ve çocukların oynadığı alanların çevresel temizliğine dikkat çekmek amacıyla bu yıl ilk kez çevre bilinci, geri dönüşüm ve yeniden kullanım başlıklarına da yer veriliyor.

Bu yıl birincisini  düzenledikleri Okul Dışarıda Günü'nün gördüğü ilgiden çok mutlu olduklarını dile getiren ORTAKLAR Fatih Anaokulu Müdürü Müzeyyen ŞEN ŞİRİNKAYA  “Gelenekselleşme yolunda ilerleyen bu özel güne katılmak için web sitemizden kayıt olan tüm öğretmen ve ebeveynlere rehberlik edecek içerikler hazırladık. Bu yıl içeriklere eklediğimiz çevre bilinci, geri dönüşüm ve yeniden kullanım odağındaki içeriklerimizle çocukların oynadığı alanların çevresel temizliğine de dikkat çekmeyi hedefliyoruz son yıllarda çocukların dışarıda geçirdiği zamanın azaldığına vurgu yapan ŞİRİNKAYA anne ve babalara çocuklarının gelişiminde keşfetmeye ve deneyimleyerek öğrenmeye yer vermeleri konusunda ilham vermeye çalışıyoruz. Çocukların dışarıda geçirdiği zamanı artırmak için projeler yapıyoruz. Okul Dışarıda Günü de bu anlamda çok değerli Çocukların okulun ve öğrenmenin gerçek yaşamla bağını kurabilecek deneyime dayalı yaratıcı öğrenme fırsatıyla buluşmaları çok önemli. Sınıf içi eğitim ile açık havada deneyimleyerek öğrenme birbirini tamamlıyor. ‘gerçek oyun' olarak adlandırılan oyun tipi sayesinde sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel olarak pozitif yönde gelişeceğine; oyun kurarak, oyun oynayarak ve yaparak empati kurmayı, sorun çözmeyi, geleceği planlamayı, öfkelerini ve zamanlarını yönetmeyi öğreneceğine dikkat çekti. ŞİRİNKAYA ayrıca açık havada zaman geçirmenin çocukları çevreye daha duyarlı ve bilinçli bireyler olmasına, toplum ve dünya adına tutumlu olmayı öğrenmesine katkı sağlayacağını söyledi.

 

Okul Dışarıda Günü Bu yıl Ortaklar Fatih Anaokulunda Gerçekleştiriliyor. ORTAKLAR Fatih Anaokulu Müdürü Müzeyyen ŞEN ŞİRİNKAYA
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜMMET AKIN’A İLK TESPİTTE YALNIZCA İKİ DOSYADAN 1 MİLYON TL KAMU ZARARI
ÜMMET AKIN’A İLK TESPİTTE YALNIZCA İKİ DOSYADAN 1 MİLYON TL KAMU ZARARI
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü