Advert

Önceki Belediye Başkanın Yapmadığını Başkan Öndeş Yaptı..

Germencik Belediyesi’ne bağlı ekiplerin ilçe mahallelerinde yürüttükleri yaz dönemiyle beraber başlatılan büyük rahatsızlık veren sivrisinek ve karasinek oluşumunun önüne geçilmesi için larvasit uygulamasına devam ediliyor.

Önceki Belediye Başkanın Yapmadığını Başkan Öndeş Yaptı..
Önceki Belediye Başkanın Yapmadığını Başkan Öndeş Yaptı.. Ekspres Aydın
Advert

Önceki Belediye Başkanıın Yapmadığı Lavrasit mücadelesini Başkan Öndeş Başlattı.

 

 Önceki belediye başkanı Ümmet Akın Tarafından Normal de Ocak,şubat,mart, aylarında başlatılması gereken sivrisinekle (Lavrasit) mücadelesinin yapılmamasından dolayı sivrisineklerden aşırı şikayetçi olan vatandaşların şikayeti üzerine Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş   Germencik ve 36 mahallesinde Sivrisineğe kökten çözüm bulmak amaçlı lavrasit mücadelesi Başlattı.

 

Germencik  Belediyesi, Geç Kalınmış İnsan sağlığını korumaya yönelik 2019 yılı Larvasit ilaçlama çalışmalarına başladı.

Belediye Temizlik ve Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından başlatılan ilaçlama çalışmaları ile Rögarlar, Su birikintileri, Hayvansal atıkların bulunduğu alanlar dere yatakları, fosseptikler ve yağmur suyu birikintilerini belirleyerek dezenfekte ederek  birçok alanı ilaçlıyor.

Başkan Öndeş "Larvasit (karasinek ve sivrisinek) zararlılarına karşın halk sağlığını korumaya yönelik başlatılan ilaçlama çalışmasının ilaçlama çalışmalarını artan sıcaklıkla beraber hızlandırdıklarını ekipler tarafından yaz boyunca devam edecek çalışmanın önümüzdeki yıl hissedileceğini sivrisinek olmayacağının müjdesini verebilirim dedi.  Halk sağlığına zararlı olmayan ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ilaçların kullanılacağını sözlerine ekleyen Başkan Öndeş  “  (sinek ve sivrisinek) mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarımız başlamıştır. Program dahilinde Yaz  sonuna kadar ilçemizde ilaçlama çalışmalarımız tüm hızıyla sürecektir ”dedi.

Haber ;

Hasan Debreli Kacar

Foto Kaynak; Germencik Belediyesi

 

 


 

Önceki Belediye Başkanın Yapmadığını Başkan Öndeş Yaptı.. Germencik Belediyesi Fuat Öndeş
Advert
Sende Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte corona virüs mutasyonunun görülüğü 2 şehir!
İşte corona virüs mutasyonunun görülüğü 2 şehir!
 Market ve internet alışverişlerinde yeni dönem başlıyor!
Market ve internet alışverişlerinde yeni dönem başlıyor!