Advert

Koçarlı'ya bağlı Çakırbeyli'de olduğu gibi Selatin'de de köy pazarı kurulacak

Germencik’e bağlı Selatin Mahallesi’nde ekonomik ve sosyal etkinliği artıracak önemli bir projeyi uygulamaya koymaya hazırlanan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş köy pazarı kurulması için ön çalışmaları başlattı

Koçarlı'ya bağlı Çakırbeyli'de olduğu gibi Selatin'de de köy pazarı kurulacak
Koçarlı'ya bağlı Çakırbeyli'de olduğu gibi Selatin'de de köy pazarı kurulacak Ekspres Aydın
Advert

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş köy pazarı kurulması için ön çalışmaları başlattı.

 

Germencik'e bağlı Selatin Mahallesi'nde ekonomik ve sosyal etkinliği artıracak önemli bir projeyi uygulamaya koymaya hazırlanan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş köy pazarı kurulması için ön çalışmaları başlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun hayata geçirdiği köy pazarı uygulamasının esas alınacağı proje kapsamında tıpkı Koçarlı'ya bağlı Çakırbeyli'de olduğu gibi Selatin'de de köy pazarı kurulacak. Köylülerin kendi yetiştirdikleri ve ürettikleri organik ürünlerini tüketiciye ulaştıracağı model üzerinde bir süredir çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Öndeş çiftçi ve üreticinin kalkınması için önemli bir proje olduğuna dikkat çekerek Çakırbeyli pazarını örnek gösterdi.

Germencik Belediyesi Selatin'de kurulması planlanan köy pazarı ile ilgili Çakırbeyli'de uygulanan modeli yakından görmeleri ve inceleme yapmaları için Selatinli kadınlara gezi düzenlendi. Selatinli kadınlar Pazar'ı gezerek Çakırbeyli pazarı esnafından bilgi alarak, ürünleri inceledi. Selatinli kadınların pazar gezisine Germencik Belediye Başkan Yardımcısı Muttalip Özsemerci, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahsin Kocaman, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Abdurrahman Arslan, Selatin Muhtarı Kerim Çetin eşlik etti.

Selatinli kadınların Çakırbeyli köy pazarı gezisini değerlendiren Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş proje ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak “tarihi gün” vurgusu yaptı. Başkan Öndeş “Bugünün tarihini bir yere not edin. İleride hatırlayınca köyün kaderinin değiştiği gün olarak belleklerinizde yer edinecek. Uygulamaya koyacağımız proje basit bir pazar projesi değildir. Yakın tarihimizde büyük izler bırakan Köy Enstitüleri'nin bir benzerini başlatıyor ve ilk adımını atıyoruz. Ayrıca Selatin'in stratejik konumu ve önemli yollar üzerinde bulunması da projemizin sürdürülebilirliği için garantidir” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Abdurrahman Arslan Germencik Belediye Başkan Yardımcısı Muttalip Özsemerci Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahsin Kocaman Selatin Muhtarı Kerim Çetin Ge
Advert
Sende Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık çalışanlarının izin ve emeklilik kısıtlaması kaldırıldı
Sağlık çalışanlarının izin ve emeklilik kısıtlaması kaldırıldı
 Twitter'ın Türkiye'den reklam alması durduruldu
Twitter'ın Türkiye'den reklam alması durduruldu