Advert

Germencik'te 7 Eylül Kurtuluş Günü Coşku İle Kutlandı

7 Eylül Germencik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla, Germencik Belediye Başkanı Fuat ÖNDEŞ, Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Germencik'te 7 Eylül Kurtuluş Günü Coşku İle Kutlandı
Germencik'te 7 Eylül Kurtuluş Günü Coşku İle Kutlandı Ekspres Aydın
Advert

Cumhuriyet  meydanındaki tören İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. 


Törene Germencik Kaymakamı Ayhan IŞIK,Germencik Belediye Başkanı Fuat ÖNDEŞ,Daire Müdürleri,Sivil Toplum Örgütleri,ve Vatandaşlarda katıldı 


Törende bir konuşma yapan Germencik  Belediye Başkanı  Fuat Öndeş, "Böyle önemli günlerde tarihi hafızamızı canlandırmak, o yıllarda neler yaşandığını yeniden hatırlamak ve bugünlere nasıl geldiğimizi bilmek zorundayız İşgalin acıları tüm Anadolu’da olduğu gibi Germencik'te de yakından hissedilmiştir İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy'unda dediği gibi Allah bir daha bu millete İstiklal marşı yazdırmasın...!


"30 Ağustos 1922’de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nden sonra Gazi Mustafa Kemal’in, ’Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir’ emriyle şahlanan ordumuz Türk tarihinin kara lekesi olan bu işgali bitirmiştir" diyerek sözlerine devam eden Başkan ÖNDEŞ "O yüzden 97 sene önce düşmana yurt toprağını dar eden atalarımızın yolundan gitme kararlılığımızı sürdürmeliyiz. Bu vesileyle Başta Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK Olmak üzere İstiklal Savaşı’nda şehit düşenleri ve gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyorum" şeklinde konuştu.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK Gazi Mustafa Kemal Başkan ÖNDEŞ Germencik Kaymakamlığı Germencik Kaymakamı Ayhan Işık
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
DÜNYA MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ KUŞADASI’NDA TOPLANDI
DÜNYA MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ KUŞADASI’NDA TOPLANDI