Germencik Büyükşehir Belediyesi ile Uyum İçerisinde Çalışmanın İlk Meyvesini Aldı

Yaklaşık göreve geldikleri günden beri yoğun bir çalışma gayreti içerisinde Başkan Fuat Öndeş Selatin mahallesinde yapılması planlanan Organik Köy Pazarı Projesini Hayata geçirmesi ile Adeta Gönüllere Taht Kurmaya devam ediyor.

Germencik Büyükşehir Belediyesi ile Uyum İçerisinde Çalışmanın İlk Meyvesini Aldı
Germencik Büyükşehir Belediyesi ile Uyum İçerisinde Çalışmanın İlk Meyvesini Aldı Ekspres Aydın
Advert

Selatin Organik Köy Pazarı Açıldı

Yaklaşık göreve geldikleri günden beri  yoğun bir çalışma gayreti içerisinde Başkan Fuat Öndeş  Selatin mahallesinde yapılması planlanan Organik Köy Pazarı Projesini Hayata geçirmesi  ile Adeta Gönüllere Taht Kurmaya devam ediyor.
Mahallemizde Büyükşehir Belediyesi ile Uyum içinde çalışmanın meyvelerini topluyoruz dedi. 
Daha önce Aydın Büyükşehir Belediyesi Çakırbeyli, Kavaklı ve Kemer mahallerindeki köy pazarına bir yenisini daha ekleyerek  800 yıllık çınar ağacının gölgesinde Selatin Mahallesi'nde köylü pazarı açtı.
Çakırbeyli, Kavaklı ve Kemer mahallelerinde  kurulan organik köy pazarının bir örneğininde Germencik Selatin mahallesine yapılması Germencik'li vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanırken Belediyeler ve Başkanlar Uyum içinde çalışırlarsa demekki oluyormuş dediler.
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Germencik Belediye tarafından yaptırılan köylü pazarının açılışı 800 yıllık tarihi çınar ağacının altında gerçekleştirildi. Törene Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş ve çevredeki ilçe belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. 40 pazarcının sergi açtığı pazar yeri, halkoyunları ekibinin gösterileriyle açıldı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, Selatin ve Şirince mahalleleri arasındaki yolu tamamladık. Yakın zamanda buranın ciddi bir çekim merkezi olacağını düşünüyoruz. Aydın sadece jeotermalle anılan bir yer değil, tarımıyla doğal ürünleriyle de gözde olan bir ilimiz dedi.
Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Germencik'in her köyü inci tanesi. Geldiğimiz günden beri her köyümüze dokunmaya çalıştık. Ancak, Selatin köyü çok farklı. Konumuyla, kıymetlileriyle, anıt ağacıyla çok güzel bir yerde. Önceliği buraya verdik ve adım adım bu güne getirdik. Hayırlı olsun dedi.
Konuşmaların ardından Öndeş, beraberindeki protokol üyeleri ile pazar yerinin açılışını birlikte yaptı. Ardından Öndeş ve açılışa katılanlar pazar yerini gezip, tezgah açan köylülere, 'Hayırlı işler' dileğinde bulundu.

Hasan Debreli Kacar

Ekspres Aydın

Selatin Organik Köy Pazarı Açıldı Germencik Büyükşehir Belediyesi ile Uyum İçerisinde Çalışmanın İlk Meyvesini Aldı Ekspres Aydın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş Se
Advert
Sende Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500