Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

...

BAŞKAN ÖNDEŞ : ÇİFTÇİ VE ÜRETİCİMİZ YALNIZ DEĞİLDİR

...
... Ekspres Aydın
Advert


GERMENCİK TARIMDA MARKA OLACAK
Germencik’te tarım alanında önemli projeleri hayata geçirmeye hazırlanan çalışmalarına hız verdi. Başkan Öndeş bu çerçevede geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen  2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ne katılarak, incelemelerde bulundu. 
Ankara’nın ev sahipliği yaptığı 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ne katılan Başkan Öndeş konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak şunları kaydetti:
“Germencikli üretecimizin becerisi ve çalışkanlığı, Germencik’imizin  tarımsal anlamda sahip olduğu yeterlilik ve imkanlar ve belediyemizin konuya verdiği önem bizlere önemli bir misyon yüklemiş durumda. Bu çerçevede ilçemizin en büyük geçim kaynağı olan tarımsal anlamında kalkınmayı sağlamak, çiftçi ve üreticimizi yeniden ayağa kaldırmak ve hak ettiği yere taşımamız gerekiyor. Bu amaç ve hedefler doğrultusunda 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ne katılarak ilçemize ait ürünleri nasıl tanıtabiliriz, markalaşmayı nasıl sağlayabiliriz gibi sorularımıza cevap bulma fırsatı yakaladık. Bu anlamda önemli mesafeler kaydetmiş diğer yerlere ait ürünleri inceledik, tecrübelerini dinledik. Yapacağımız çok iş var.  Bizim nihai hedefimiz Germencik tarımını yükseltmek ve yüceltmektir. Alt yapısı sağlam, güçlü ve güvenilir bir Germencik markası yaratma adına çıktığımız yolda, memleketimizin ürününe değer katacak her türlü etkinliğe katılarak verileri toplamaya devam edeceğiz” dedi. 

BAŞKAN ÖNDEŞ : ÇİFTÇİ VE ÜRETİCİMİZ YALNIZ DEĞİLDİR GERMENCİK TARIMDA MARKA OLACAK 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Germencik Germencik markası Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş Ekspres Aydın
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜMMET AKIN’A İLK TESPİTTE YALNIZCA İKİ DOSYADAN 1 MİLYON TL KAMU ZARARI
ÜMMET AKIN’A İLK TESPİTTE YALNIZCA İKİ DOSYADAN 1 MİLYON TL KAMU ZARARI
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü