Advert
Advert
Advert

GERMENCİK BELEDİYESİ’NDEN SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ

Germencik Belediyesi, Fuat Öndeş başkanlığında sosyal belediyecilik alanında yürüttüğü çalışmalarla dikkat çekiyor.

GERMENCİK BELEDİYESİ’NDEN SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ
GERMENCİK BELEDİYESİ’NDEN SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ Ekspres Aydın
Advert

Sosyal Yardımlaşma kültür  İşler Müdürlüğü aracılığıyla Germencik’te  doğumdan itibaren her vatandaşını kucaklayan Germencik  Belediyesi, yürüttüğü yardım faaliyetleri ile sosyal belediyecilik alanının en güzel örneklerini sunuyor.  

Germencik Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, ilçede ikamet eden ihtiyaç sahibi kişilere yardım eli uzatmaya devam ediyor.

 Germencik Belediyesi tarafından kurulan Gesa ile vatandaşlarına yardım elini uzatıyor
Gesa bünyesinde yapılan faliyetlerde  giyim bankası ve çamaşırhane ile ihtiyaç sahiplerine ulaşarak gönüllere dokunmaya devam ediyor

İyiliğe aracılık edip, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yardım eli uzatıyoruz.

Germencik Belediyesi Gesa aracılığı ile Hayırsever vatandaşlardan,kullanılabilir,giyim,ev eşyası,ikinci el buzdolabı,çamaşır makinası ütü,koltuk takımı,çekyat gibi ev içerisinde kendilerinin kullanmadığı ihtiyaç fazlası malzemeleri,toplayarak iyiliğe aracılık edip ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yardım eli uzatıyoruz diyen Gesa çalışanları Hayır sever vatandaşlarımızın bize getirdiği  Kullanılabilir giyim malzemelerini burada yıkayıp ütülüyoruz az kullanılmış veya kullanılmamış giysileri özenle hazırlayıp paketliyerek Günde ortalama 20 aileye kıyafet yardımı yapıyoruz. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli ev eşyaları yardımında da bulunuyoruz .dediler 

EVDE BAKIM BİRİMİ 300 KİŞİNİN YARDIMINA KOŞUYOR

Germecik  Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’ne bağlı Evde Bakım Birimi ilçede bulunan 300 bakıma muhtaç kişiye yardım ediyor. Evde bakım birimi personeli bakıma muhtaç yaşlı ve engellilerin bir yandan evlerini temizlerken bir yandan da kişisel bakımlarını yaparak sağlık konusunda da destek sağlıyorlar. 

Germencik Belediyesi Gesa Fuat Öndeş Ekspres Aydın Ekspres Aydın Gazetesii
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜMMET AKIN’A İLK TESPİTTE YALNIZCA İKİ DOSYADAN 1 MİLYON TL KAMU ZARARI
ÜMMET AKIN’A İLK TESPİTTE YALNIZCA İKİ DOSYADAN 1 MİLYON TL KAMU ZARARI
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü