Advert

Ata'ya Özlem

Milli mücadelenin 100. yılında Ata'ya özlem giderek artıyor. Osmanlı İmparatorluğunun savaşla geçen son dönemleri, ardından gelen parçalanma ve işgal günleri bu milletin hafızasında derin izler bıraktı.

Ata'ya Özlem
Ata'ya Özlem Ekspres Aydın
Advert

Ancak milli mücadele olarak adlandırılan kurtuluş savaşımızı başarı ile sonuçlandıran, işgali sona erdiren ve Cumhuriyeti kuran Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarının bu milletin gönlündeki  yeri sanırım anlatılamaz. 

Milletine bu denli güvenen bir lider gelmemiştir. Bizler de Türk milletinin evlatları olarak  emanet ettiğin Cumhuriyet meşalesini sonsuza kadar yakmaya söz verdik. Türk gençliği daima  izinde, fikirlerin daima zihnimizde olacaktır. 

Atamız ile aynı zaman diliminde yaşayamadık,  O'nu göremedik ama "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir." Sözünü dinleyip Atatürk ilkelerini yüreğimize kazıdık. 

10 Kasım'da Atamızın bizlere açtığı yolda Türk gençliği olarak yürüdüğümüzü göstermek için onun fikirlerimizi anladığımızı göstermek için, 10 KASIM'DA HEPİMİZ  ATAMIZIN İZİNDEYİZ şiarıyla,  Mustafa Kemal Atatürk'ü büyük bir özlemle anacağız.  Özlemimiz her geçen gün artarak devam ediyor. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yılında saygı ve özlemle anıyoruz,  Büyük ata ve silah arkadaşlarının aziz ruhları şad olsun. 

Doç.Dr. Devrim Alkaya 
Inş.Yük.Müh & Kamu Yöneticisi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili