Advert

TURANLAR'DA TOPLU DEVE HAVUTLAMA TÖRENİ YAPILDI

Germencik’in Turanlar Mahallesinde deve havutlama töreni düzenlendi

TURANLAR'DA  TOPLU DEVE HAVUTLAMA TÖRENİ YAPILDI
TURANLAR'DA  TOPLU DEVE HAVUTLAMA TÖRENİ YAPILDI Ekspres Aydın
Advert

Törende  18 deve havutlanırken  törende  çeşitli ikramlarda bulunuldu, Kurban kesilerek dualar edildi.


17.11.2019 pazar yılın ilk deve güreşi Efeler Işıklı Mahallesinde düzenlenecek olması nedeni ile  develerde topluca güreşlere katılmak için havutlandı.  Devecilik kültürünü  devam ettiren ve bu yıl ilk kez toplu şekilde havutlama töreninin yapılması renkli görüntülere sahne oldu. Törene, Germencik Kaymakamı Ayhan Işık, Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Germencik Ziraat Odası Başkanı Şahabettin Çapakçıoplu ile Meclis Başkanı Necip Arslan, Mahalle Muhtarı Himmet İzmir ile deve sahipleri ve mahalle sakinleri katıldı.


Yaklaşan 2019-2020 deve güreşleri öncesi Turanlar Mahalle Muhtarı Himmet İzmir, “Havutlama töreni bu kez devecilerin aldığı karar ile 18 deve bir arada yapıldı. Bu daha önce bireysel olarak yapılıyordu. Mahalle meydanında düzenlediğimiz tören ile 18 devemiz bir arada havutlandı. Hazırlanan pilav, tavuk, ayran ve aşure hem dışarıdan gelen hem de mahalle sakinlerimize ikram edildi. Yeni güreş sezonumuzun hatasız ve kazasız bir şekilde geçmesi dileklerimiz ile bir de kurban kestik. Bu kültürümüzü yıllardır yaşatan devecilerimize yeni sezonda başarılar diliyorum” dedi.

Ayhan Işık Necip Arslan Fuat Öndeş Şahabettin Çapakçıoplu Himmet İzmir Törende 18 deve havutlanırken törende çeşitli ikramlarda bulunuldu Kurban kesilerek dualar edildi. Germencik Ziraat Odası Germencik Kaymakamlığı Germe
Advert
Sende Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karısını ve bebeğini kaynar suyla haşladı! Serbest bırakıldı
Karısını ve bebeğini kaynar suyla haşladı! Serbest bırakıldı
İşte corona virüs mutasyonunun görülüğü 2 şehir!
İşte corona virüs mutasyonunun görülüğü 2 şehir!