Advert

Adü Sosyal Sorumluluk Projelerine Önem Veriyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) öğrencilerin sosyal sorumluluk projesi kapsamında Aymelek Derneği Yaşlı Bakımevi’ni ziyaret ederek çeşitli aktivitelerde bulundu.

Adü Sosyal Sorumluluk Projelerine Önem Veriyor
Adü Sosyal Sorumluluk Projelerine Önem Veriyor Ekspres Aydın
Advert

Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında gerçekleştirilen ve iki nesli bir araya getiren sosyal projede öğrenciler yaşlılarla birlikte el becerileri temelinde sanatsal aktiviteler gerçekleştirdi. Birlikte oyunlar oynayan, şarkılar söyleyen iki kuşak, keyifli vakit geçirdi.

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE ÖNEM VERİYORUZ

Derneğe ziyarette bulunan Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut, sosyal duyarlılık gösteren öğrencilere destek verdi. Turgut, öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerini arttırmak amacıyla gerçekleştirdikleri bu tür etkinlikleri, sosyal sorumluluk ve yardımlaşma alanında bir örnek teşkil etmesi açısından önemli bulduğunu ifade ederek “Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in öncülüğünde, üniversite yönetimi olarak sosyal sorumluluk projelerine ayrı bir önem veriyoruz. Öğrencilerimizin bilişsel, duygusal ve davranışsal temelde farkındalık kazanarak empati kurma duygularını geliştiren bu projede yer alan hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

KÜLTÜR AKTARIMI SAĞLANIYOR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül Altınbaş da ADÜ nün sosyal sorumluluk noktasında duyarlılığına işaret ederek “Gençlerle yaşlıları buluşturarak kültür aktarımına olanak sağlayan bu tür sosyal sorumluluk projelerini mutlulukla karşılıyoruz. Bu vesileyle Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir nezdinde üniversitemize teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ADÜ
Advert
Sende Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık çalışanlarının izin ve emeklilik kısıtlaması kaldırıldı
Sağlık çalışanlarının izin ve emeklilik kısıtlaması kaldırıldı
 Twitter'ın Türkiye'den reklam alması durduruldu
Twitter'ın Türkiye'den reklam alması durduruldu