Advert

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Öğretmenler günü, Türkiye’de kutlanan belirli gün ve haftalar içerisinde en anlamlı olanlarından birisidir.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI Ekspres Aydın
Advert

Öğretmenler günü, Türkiye’de kutlanan belirli gün ve haftalar içerisinde en anlamlı olanlarından birisidir. Çünkü insana ilk öğreten Cenabı Alah’tır. Cenabı Allah (cc) Alak suresinin ilk beş ayeti kerimesinde şöyle buyurmaktadır.
1. Yaratan Rabbinin adıyla oku!
2. O, insanı bir aşılanmış yumurtadan yarattı.
3. Oku! Rabbin, en büyük kerem sahibidir.
4. O Rab ki kalemle (yazmayı) öğretti.
5. İnsana bilmedikleri şeyi öğretti.
Yine hepimizin bildiği gibi "Hz. Ali'nin "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." sözüyle öğreticiliğin ve bilginin ne kadar değerli olduğunu işaret etmiştir. Bu yüzden ilim ve ilim öğretici öğretmenler çok kutsal bir görev üzerindedirler.

Öğretmenler günü ülkemizde 1981 yılından beri 24 Kasım'da kutlanmıştır. Öğretmenler gününün Türkiye'de 24 Kasım'da kutlanması Bakanlar Kurulu'nun Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" ünvanını  11 Kasım 1928'de yaptığı toplantıda vermesi ve bu ünvanın, 24 Kasım'da Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayımlanması ile resmileşmesidir.

Geçmişle gelecek arasına bir köprü vardır ve bu köprü öğretmenler sayesinde kurulur. Tarih ve kültür mirasımızın geleceğe taşınması siz cefakâr öğretmenlerimizin TÜRK Milleti’ne en büyük borcudur. 
Değerli öğretmen arkadaşlarım;
Bir harf yükü bir dağ yükü gibidir. Bir harf için kırk yıl köle olunuyorsa elbette ki bir harfin yükü bir dağa eşdeğerdir. Harfte sembolleşen ilimdir, irfandır, erdemdir. Medeniyet de işte bu harfte gizlidir. Medeniyetin bütün yükü bir harfin omuzlarındaysa yine medeniyet bu harfi taşıyanların sırtındadır. O yüzden, sırtınızdaki yük sandığınızdan daha ağırdır sevgili öğretmenler . Hepinizi bu anlamlı gününüzde  saygıyla selamlıyorum. Düşüncelerimi  GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün sözleriyle ifade etmek istiyorum. 
Milletleri kurtaranlar, Yalnız ve ancak Öğretmenlerdir. Öğretmenden, Eğiticiden yoksun bir Millet, Henüz Millet adını almak kabiliyetini Kazanmamıştır. (Mustafa Kemal Atatürk). Başta Başöğretmenimiz ATAM Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Şehit Öğretmenlerimiz olmak üzere, Elleri öpülesi bütün ÖĞRETMENLERİMİZİN "Öğretmenler Günü" kutlu olsun...


AHMET ALAK 
İYİ PARTİ İNCİRLİOVA İLÇE BAŞKANI

incirliova İyi Parti İncirliova İlçe Başkanlığı Ahmet Alak İyi Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak İncirliova Belediyesi Aytekin Kaya
Advert
Sende Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte corona virüs mutasyonunun görülüğü 2 şehir!
İşte corona virüs mutasyonunun görülüğü 2 şehir!
 Market ve internet alışverişlerinde yeni dönem başlıyor!
Market ve internet alışverişlerinde yeni dönem başlıyor!