MHP AYDIN İL BAŞKANI KİM OLACAK..? İŞTE CEVABI..!

MHP AYDIN İL BAŞKANI KİM OLACAK..? İŞTE CEVABI..!
MHP AYDIN İL BAŞKANI KİM OLACAK..? İŞTE CEVABI..! Ekspres Aydın
Advert

Aydın’da MHP’nin yeni il başkanının kim olacağı konusunda kamuoyunda ve basında değişik isimler öne sürülürken ismi geçenler arasında olan Gayret Önder ön plana çıktı.

Geçtiğimiz gün İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya'ya sarf ettiği 'Asker karısı gibi ağlanıyor' sözleriyle gündeme oturan ve MHP Genel Merkezi tarafından görevinden alınan MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan’dan boşalan koltuğa Ümmet Akın, Haluk Alıcık, Gayret Öner ve Mehmet Uysal isimlerinden birinin getirileceği iddia edilmişti.

Pehlivan’ın basın açıklamasında sarf ettiği sözlerden sonra konuyla ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, İl Başkanı Pehlivan’ın görevden alındığını duyurmuştu.
Öte yandan Aydın da kulislerde ismi geçen eski Belediye Başkanı Ümmet Akın'ın da MHP İl Başkanı olacağına yönelik çıkan haberleride  kendisinin yaptırdığı söylentisi kulaktan kulağada dolaşmıyor değil hani...
İl başkanlığında yaşanan gelişmenin ardından koltuğa oturma girişimine giren Ümmet Akın'a parti tabanında tepki geldiği öğrenilirken  Pehlivan'ın görevden alınmasının ardından Ümmet Akın'ın göreve gelmesi durumunda parti içinde kendisine büyük muhalefet oluşacağı partiyi toparlama görevini ifa edemeyeceği söylenirken Gayret Önder İn ismi Ön Plana çıktı

Milliyetçi Ülkücü camianın sevilen ve güvenilen isimlerinden olan Gayret Önder 25 Kasım 2017 tarihinde yapılan Aydın İl Kongresi’nde İl Başkanlığı’nın en kuvvetli adaylarından olduğu halde Genel Merkez tavsiyesi ve parti içerisinde ayrılık ve küskünlük yaşanmaması adına yarıştan çekilmişti.

Ülkü Ocakları’nın her kademesinde görev yapan Gayret Önder son olarak Aydın Ülkü Ocakları Başkan Vekilliği görevini yürütmüştü.

Evli ve bir çocuk babası olan Gayret Önder lise mezunu olup inşaat, emlak ve gayrimenkul danışmanlık işiyle uğraşmaktadır.

 

Advert
Sende Yorumla
Kalan karakter sayısı : 500