Advert
Advert
Advert

Hani Kuşadası Halkı Karar Verecekti..!

Ak Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe 07.01.2020 tarihinde yapılan Kuşadası Belediyesi meclis toplantısında görüşülen gündem maddelerine ait alınan kararlar ile alakalı yaptığı basın toplantısında ARYA A.Ş. ve Tariş Alanı için yapılacak ihale Aynı zaman da Kuşadası Belediyesinin 2020 bütçesi ile ilgili açtı Ağzını Yumdu Gözünü…!

Hani Kuşadası Halkı Karar Verecekti..!
Hani Kuşadası Halkı Karar Verecekti..!  Ekspres Aydın
Advert

Kuşadası Ak Parti İlçe Binasında gerçekleştirilen basın toplantısında Ak Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe;  ''Çerçioğlu’ndan Kuşadası halkına karşı dürüst  olmasını ve sözünde durmasını istiyoruz

 Hani Kuşadası Halkı Karar Verecekti..!  Kendiside gelip oy kullanarak şov yapmıştı ne oldu da karar değişti kendi oyunu bile Yeşil alan ve otopark olarak kullandı,Kuşadası halkını kandırmayı bırakında sözünüzde durun”dedi.

''ARYA A.Ş.’Yİ ARPALIĞA ÇEVİRDİLER''

Ak Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe;  ARYA A.Ş. ile ilgili,''07.01.2020 tarihinde yapılan meclis toplantısı gündeminin 1. ve 19.maddesinde Arya Turistik Tesisleri A.Ş’nin yatırımlarında kullanılmak üzere 2.500.000,00.-TL nakit ve 7.500.000,00.-TL’lik ayni sermaye olarak artışa gidilmesi hususunda meclisten yetki istenmiştir.
Düşünün ki sermaye artırımı için belediye meclisinden onay istenen %100 belediye iştiraki bir şirkete ait bilançonun kendilerinde bulunmadığını bu sebeple bize veremeyeceklerini söyleyerek bize vermek istememişlerdir.
Arya A.Ş’de kullanılan kaynaklar Kuşadası halkınındır. Kuşadası halkına ait kaynakların  çarçur edilmesi doğru değildir. Bu şirket bu güne kadar hangi yatırımları yapmış ve bunlardan kar etmiş ki, 10.000.000,00.- sermaye artırımı yapmak istemektedir”dedi.
Yine gündemin 1.36 maddesi Arya Turistik Tesisleri A.Ş’ nin Kuşadası Vergi Dairesi Müdürlüğüne olan yaklaşık 1.371.000,00.-TL borcun yapılandırılması hakkında olarak belirtilmiştir. Borcun içeriğinin ne olduğu belli olmayan gündem maddesinin üstü kapalı ek gündem maddesi olarak gelmesi çok manidardır.Sayın başkan meclisten borçların yapılandırılması için belediye ait iki adet iş makinasının teminat olarak verilmesini onaylatmıştır.  Belediyenin imkânlarını kullanan ve hizmet işletmesi olan Arya A.Ş için Sayın başkana soruyoruz;
1-Borç batağında olan bir şirkete niçin 10.000.000,00.-TL sermaye artırımı yapmak istiyorsunuz?
2-Artırılan sermaye hangi yatırım için kullanılacaktır?
3-Basının karşısına çıktığında para yokluğundan ve önceki dönemden kalan borçlu bir belediye devraldıklarından dert yanan,personel maaşını ödemek için kredi kullanan,hizmet için milletin malını satarak kolay çözümler üreten sayın başkanın Arya A.Ş. için 2.500.000,00.-TL nakit sermayeyi nereden bulacaktır?
4-Nakdi olarak 2.500.000,00.-TL sermaye artırımı , arpalık haline dönen ve iyi yönetilmeyen ARYA A.Ş.'ye  Kuşadası halkının yararına kullanılması gereken belediye bütçesinden mi aktarılacaktır?
Bu soruların cevabını kamuoyu merak etmekte ve kamuoyunun aydınlatılması gerektiğini inanmaktayız''dedi.

GÖKÇE,''2020 YILI BELEDİYE BÜTÇESİ RASTGELE YAPILMIŞTIR''

Mustafa Gökçe 2020 yılı Belediye bütçesiyle ilgili,''2020 yılı bütçesinin ilk uygulama başlama tarihi 01.01.2020 olduğu dikkate alındığında üç gün içinde ek bütçeye nasıl ihtiyaç duyulmuştur. Kabul edilen 2020 bütçesinde müdürlüklere yeterli pay ayrılmadı mı? Eğer yılın ilk ayının üçüncü gününde ek bütçe talep ediliyor ise bu yönetimin hesapsız işler yaptığı 2020 bütçesini rastgele yaptığı anlamı çıkacaktır. .Fen işleri 2020 performans göstergesi olarak 2.970 ton asfalt, 16.500 adet parke bordür ve 19 km yeni açılan yol olarak belirlemiştir. 2020 performans programında fen işleri müdürlüğünün bütçedeki payı %12 olarak belirtilmiştir. %12 bütçe kullanıldı da mı ek bütçe talep ediliyor.  Şimdi sormak lazım bir hafta içinde bu hizmetleri yerine getirdiniz demi daha fazlası için ek bütçe istiyorsun?
Bu talepler göstermektedir ki Kuşadası belediyesi plansız, projesiz günlük duruma göre yönetmektedir.  Eğer planlı programlı bir yönetim sergilemiş olsaydı yıllın ilk üç gününde ek bütçe talebinde bunulmazdı dedi”

360 Milyon Borç Batağı ve Altın Güvercin’e Harcanan  1.587.646.00 Düşündürücü…1

Gökçe;Altın Güvercin şarkı yarışmasıyla ilgili yaptığı açıklamada;''İlçemizde 2019 yılında yapılan Altın Güvercin Festivali için ne kadar masraf yapıldığı konusunda ki soru önergesine sayın başkan 03.01.2020 tarih ve 88 sayılı yazı ile cevap vermiştir.
Sayın başkan söz konusu yazılarıyla Altın Güvercin meydan konserleri için harcanan paranın belediyeye maliyeti 1.587.646,00.-TL olduğunu bildirmiştir. Bir yandan yaklaşık 360 milyon TL borç batağında olan belediye ,diğer yanda hemen hemen her mecliste kredi çekmek için yetki isteyen, belediye mülklerine satışa çıkaran, işçinin parasını ödemeyen sayın başkan ve yönetimi ne hikmetse meydan konserleri için 1.587.000,00.-TL maliyete katlana bilmektedir

Bir yandan yaklaşık 360 milyon TL borç batağında olan belediye ,diğer yanda hemen hemen her mecliste kredi çekmek için yetki isteyen, belediye mülklerine satışa çıkaran, işçinin parasını ödemeyen sayın başkan ve yönetimi ne hikmetse meydan konserleri için 1.587.000,00.-TL maliyete katlana bilmektedir. 
Ak Parti olarak bu konuların sıkı takipçisi olacağız. Kuşadası halkının bir kuruşunun yersiz ve anlamsız harcanmasını rızamız yoktur. Kuşadası halkı yıllardır sıkıntı çekmektedir. Kuşadası halkının faydası için yapılacak her adımda bu güne kadar sayın başkanın yanında olduk bundan sonrada olmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.
 

 

''ARYA A.Ş.’Yİ ARPALIĞA ÇEVİRDİLER'' Ak Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe; Çerçioğlu’ ARYA A.Ş 2020 YILI BELEDİYE BÜTÇESİ Mustafa Gökçe Altın Güvercin
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü
Pandemide Sınavlara Nasıl Hazırlanmalı?
Pandemide Sınavlara Nasıl Hazırlanmalı?