Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

BAŞKAN ÖNDEŞ; MODERN ŞEHİR YARATABİLMEK İÇİN GERMENCİK VE MAHALLELERİNİ ŞANTİYE'YE ÇEVİRDİ

GERMENCİK BELEDİYESİ EKİPLERİ İLÇENİN DÖRT BİR YANINDA ÇALIŞMA YAPIYOR 

BAŞKAN ÖNDEŞ; MODERN ŞEHİR YARATABİLMEK İÇİN GERMENCİK VE MAHALLELERİNİ ŞANTİYE'YE ÇEVİRDİ
BAŞKAN ÖNDEŞ; MODERN ŞEHİR YARATABİLMEK İÇİN GERMENCİK VE MAHALLELERİNİ ŞANTİYE'YE ÇEVİRDİ Ekspres Aydın
Advert

GERMENCİK FUAT ÖNDEŞ İLE MODERN VE GÜZEL BİR ÇEHREYE KAVUŞUYOR 

Germencik’e yatırım ve hizmet sağanağı sürüyor.  İlçeyi Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş ilçede vatandaşların talep ve beklentileri doğrultusunda yoğun yatırım programı uyguluyor. Uzun zamandır hizmet bekleyen ve kronikleşen sorunları çözmeye yönelik bir süredir ön çalışma gerçekleştiren Germencik Belediyesi ekipleri çalışma takvimini öncelikli bu Balatçık ve Tekin mahallesinde büyükşehir belediyesi iş birliği ile yol çalışmaları, Ortaklar Mahallesinin çeşitli noktalarında alt ve üst yapı çalışmaları ile çevre düzenlemeleri, ilçe genelinde aydınlatma çalışmaları yapılıyor.  

BALATÇIK’TA YOL YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI 

Belediye Başkanı Fuat Öndeş büyükşehir belediyesi ile iş birliği çerçevesinde Balatçık Mahallesi’nin yollarını yeniliyor. Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen ve bilgi alan Öndeş tüm mahallelerde yakışan ve yüksek standartlarda yatırım hamlelerinin süreceğini ifade ederek yatırımların artacağı sinyalini verdi.  

 

TEKİN MAHALLESİNDE SÜREN YOL ÇALIŞMALARINDA ÖNEMLİ MESAFE KAYDEDİLDİ 

Germencik Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesinin iş birliği ile başlayan bir diğer çalışma ise Tekin’de tüm hızıyla sürüyor. Mahallede uzun yıllardır hizmet bekleyen önemli bir güzergahta çalışma başlatan ekipler faaliyetler kapsamında önemli mesafe kaydetti. Çalışmaların kısa zamanda tamamlanarak yolun vatandaşların hizmetine sunulacağı kaydedildi. 

 

ORTAKLAR’A HİZMET SAĞANAĞI SÜRÜYOR

 

İlçe genelinde süren çalışmaların yoğunlaştığı noktalardan birisi olan Ortaklar’da Germencik Belediyesi önemli işlere imza atmaya devam ediyor. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in de yakından takip ettiği Ortaklar’da gerçekleşen çalışmalar arasında yol yapımı, Ortaklar döner kavşağı ve cadde refüj düzenlemesi ile bu güzergahların peyzaj düzenlemeleri ile aydınlatmaları bulunuyor. Germencik Belediyesi ve büyükşehir Belediyesi iş birliği ile 15 bin metrekare parke taşı yapımı ve Ortaklar’da bulunan dere ıslah çalışmaları da gerçekleşen önemli projeler arasında yerini aldı.

 

ORTAKLAR’DA 30 YILLIK SORUN ÇÖZÜLÜYOR

ÖĞRENCİLER OKULLARINA RAHATÇA GİDİP GELECEKLER

 

Fuat Öndeş imzalı bir diğer önemli çalışma ise Ortaklar tren yolu altgeçidi mevkiinde gerçekleşiyor. Belediye Başkanı Fuat Öndeş aralarında ağırlıklı olarak öğrencilerin bulunduğu yayaların sık kullandığı ve aşırı yağışlarda ulaşımın durduğu noktada büyük bir projeye imza atarak 30 yıldan fazladır yaşanan sorunu ortadan kaldıracak. Germencik Belediyesince yapılan çalışma ile bölgede biriken sular yapılan yağmursuyu deşarj hattı ile uzaklaştırılacak. Öğrenciler ve vatandaşlar gönül rahatlığı içerisinde güzergahı kullanabilecekler.

 

GERMENCİK BELEDİYESİNDEN EVİ YANAN VATANDAŞLARA YARDIM ELİ

 

İlçe genelinde süren alt ve üst yapı çalışmalarının yanısıra sosyal belediyecilik çerçevesinde de hizmetler sürüyor. Hıdırbeyli ve Turanlar’da evi yanan vatandaşların evlerinin yapımı için çalışma başlatan Germencik Belediyesi ekipleri evlerin yapımını tamamlamak üzere.

 

GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI FUAT ÖNDEŞ “GERMENCİK’TE ADIM ATILMADIK YER KALMAYACAK”

 

Belediye Başkanı Fuat Öndeş ilçede başlattığı büyük değişim ve yenilenme hamlesi hakkında önemli açıklamalrda bulundu. Yatırımların kademeli olarak yükseleceğine değinen Öndeş Germencik’te adım atılmadık yer kalmayacak dedi. Öndeş “10 aydır çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Öncelikli olarak mali disiplini sağladık ve önceki dönemden miras kalan ciddi borçlarla ilgili çalışma gerçekleştirdik. Yatırım yapmak için öncelikli olarak kaynak yaratmak gerekiyordu. Biz de ciddi tasarruf tedbirleri ile önemli oranda iyileşme sağladık. O arada ilçemizde neler yapılacağı hususunda projelerimiz üzerinde ön çalışma gerçekleştirdik. Bugün projelerimizi birer birer hayata geçiriyor, vatandaşlarımızın talep ve beklentilerine göre ihtiyaçlarına göre çalışma takvimi oluşturuyoruz. Mahallelerimizde ulaşım alanında yol yapımı, refüj yapımı ve aydınlatma çalışmaları yapıyoruz. Onlarca yıldır hizmet almayan yerlere büyükşehir belediyemiz ile birlikte çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nun desteği ve katkısıyla Tekin ve Balatçık’ta yol yapım çalışmalarımız sürüyor. Öte yandan Ortaklar’da trenyolu altgeçidi mevkiinde yıllardır yaşanan yağmur suyu sorununu çözerek öğrencilerimize rahat bir ulaşım sağlayacağız. Bu ve bunlar gibi yatırım faaliyetlerimiz çerçevesinde ilçemizin önce temel sorunlarını çözmeye yönelik hareket ediyoruz.” Dedi.

 

 

 

 

 

BAŞKAN ÖNDEŞ; MODERN ŞEHİR GERMENCİK VE MAHALLELERİNİ ŞANTİYE'YE ÇEVİRDİ
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜMMET AKIN’A İLK TESPİTTE YALNIZCA İKİ DOSYADAN 1 MİLYON TL KAMU ZARARI
ÜMMET AKIN’A İLK TESPİTTE YALNIZCA İKİ DOSYADAN 1 MİLYON TL KAMU ZARARI
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü