Advert
Advert

ÇERÇİOĞLU YİNE BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERDİ

Makamındaki eşyalara icra uygulanmak istenen İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya'ya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlundan tam destek geldi

ÇERÇİOĞLU YİNE BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERDİ
ÇERÇİOĞLU YİNE BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERDİ Ekspres Aydın
Advert

Kaya'ya "Belediye  başkanı olduktan sonra,  12 milyon lira borç ödedin  aslanlar gibi çalıştın , Büyükşehir emrindedir" dedi.
 Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem ÇERÇİOĞLU birlikte  Millet İttifakı Aydın İl Başkanları Ali Çankır ve Cemal Sarı ile meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar da İncirliova Belediye Başkanı Aytekin KAYA'YA destek için oradaydılar


Gürşat Kale'nin İncirliova Belediye Başkanlığı döneminde 2014 yılında işten çıkarılan 96 personelden birisinin açtığı dava sonucunda yasal faizlerle birlikte alacağı olan 44 bin lira için mevcut Belediye Başkanı Aytekin Kaya'nın makamındaki eşyalara icra işlemi uygulanmak istenmesi üzerine makam odasındaki eşyaları kayıt altına alan icra memuru, kamu yararı gözeterek eşyaları  haczetmezken Başkan Aytekin Kaya'ya en büyük destek çerçioğlundan geldi. 

Borcu Yapan Ben Değilim  

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin KAYA;"Başkan Özlem Çerçioğlu ve beraberindekilere kendisine verdikleri destek için teşekkür eden Belediye Başkanı Aytekin Kaya, "Talihsiz bir gün yaşadık. Borcu yapan ben değilim, benden önceki belediye başkanı. 96 kişiyi kapının önüne koymuş, çıkardıktan sonra davaları bitmiş. Şimdi de icra yolu ile beni sıkıştırmaya çalışıyorlar. İstedikleri kadar sıkıştırsınlar benim arkamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu var. Diğer ilçe belediyelerin de borcu var, ama niye bu kadar benim üzerime geliyorlar anlamıyorum" dedi.

10 ayda hiçbir yer satmadan belediyenin 12 milyon lira borcunu ödediğini anlatan Kaya, şunları kaydetti: "Hiçbir yeri satmadan borçlardan 10 milyon 446 bin lira, kıdem tazminatından da 1 milyon 647 bin lira ödedim. Toplam 12 milyon lira borç ödemesi gerçekleştirdim. Ödemeyi tasarruf ile yaptık. Borcu kapatmakta sıkıntı yok ama İncirliova'ya hizmet de yapacağız.

"


Makam Değil Halka Hizmet İçin Görev Yapıyoruz

Son olarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da, makam için değil, halka hizmet için görev yaptıklarını ifade ederek, “Gerekirse kurarız çadırı, plastik sandalye getiririz yine hizmet ederiz. Bunları hatta bize İncirliova halkı bile getirir. İyi günde de kötü günde de hep beraberiz. Borcu olan tek belediye siz misiniz? Sizi başarılı buldukları için üzerinize geliyorlar herhalde. 11 ayda bu kadar hizmet eden, borç ödeyen AKP’li, MHP’li belediye var mı acaba?” dedi.

Ayak Oyunlarını Aydın Halkı Yemiyor

Kaya’nın belediyenin borcunu ödediği için tebrik edilmesi gerektiğini dile getiren Çerçioğlu, “32 milyon liralık borcun 12 milyon lirasını ödenmiş. Dile kolay. Borcunu düzenli ödeyen bir belediye. Normalde sizi tebrik etmeleri gerekiyor ve örnek göstermeleri gerekiyor. Ama böyle bir şeyle karşılaşmak çok üzücü. Bu masa, sandalye gitse ne olur? Ayak oyunlarını, Aydın halkı yemiyor. Aydın halkı akıllı, zeki. Başkanım, başının dik olduğunu biliyorum. Ekibinle hem aslanlar gibi hizmet ettin, hem de 12 milyon lira borç ödedin. Sayın Başkanım, Büyükşehir emrindedir. Alt yapı, üst yapı üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Al bu koltuğu çıkar kapının önüne, plastik sandalyeye otur. Sıkmayın canınızı. Hemen ekibinizle Büyükşehir Belediyesi’ne gelin, gereken hizmet neyse yapalım. Onlar böyle yaptığı sürece biz gelip yeni projeler açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

Makam Değil Halka Hizmet İçin Görev Yapıyoruz
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜMMET AKIN’A İLK TESPİTTE YALNIZCA İKİ DOSYADAN 1 MİLYON TL KAMU ZARARI
ÜMMET AKIN’A İLK TESPİTTE YALNIZCA İKİ DOSYADAN 1 MİLYON TL KAMU ZARARI
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü
İzmir'de kadın cinayeti: Sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü