Advert
Advert

Ekspres Aydın
Advert

Türk futbol tarihinde bu kadar karalayıcı bir zihniyet görmedim. Yazık beyler yazık, hem de çok yazık.  Genç bir hakem kardeşimizi linç etmeye çalışıyorlar ve kimseden ses seda çıkmıyor, ben de hepinize yazıklar olsun diyorum. Bahattin Şimşek, Türk futbolunun gelecekte belki de daha da iyi olacak bir hakemi. Bir maçın ardında yargısız infaz ekipleri hemen iş başında. Bu lafımı söylerken bende dâhil olmak üzere iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır.

          Biraz olsun dürüst olalım hepimiz dört dörtlük insanlar mıyız? Hayır… Dört dörtlük olsaydık şimdi bu hakem hatalarını konuşmazdık. Bu sebepten dolayı biraz empati yapalım, insani duygularımızı ön planda tutmaya özen gösterelim. Bir insanı kazanmak çok zordur ama inanın kazandığınız bir insanı yok etmekte çok basit. İşte yok etmeye çalıştığımız kardeşimiz gelecekte hakemliğimizin yüz akı Bahattin Şimşek kardeşimizi el birliği ile yok etmeye linç etmeye çalışıyorlar. Neden peki? Bir hata yapılınca insanlar hemen bütün güzellikleri yok ediyor. Bu yok etme zihniyeti sadece ve sadece insanoğluna has bir yaşamdır. Olmaz olsun böyle insanlık. Bir takımın maçı kaybetmesini sadece hakemlere bağlayanlara da yazıklar olsun. Kazanınca hakem çok iyi maç yönetti, kaybedince biz bu hakemi bir daha maçlarımıza istemiyorum diyeceksin sen. Futbolcun boş kaleye golü atamıyorsa hakemden atmasını mı bekliyorsun, ayıp ayıp bir insanın geleceği ile oynanmaz.

          Dünya sadece kazanmak için yaşanmaz, kaybedince de güzel oluyor. Onun için dünyaya sadece sen kazanmalısın zihniyeti ile bakıyorsan sen kaybetmeye mahkûmsun bil isterim. Futbolumuzun içinde bulunduğu durum ortada, bari siz kulüp yöneticileri biraz vicdanlı eleştirin ama öldürmeden yok etmeden azda olsa yaşam şansı verelim. Bahattin Şimşek'ler kolay yetişmiyor. Umarım herkes bu kardeşimize yapılan haksızlıktan yana ders alır ve yenileri olmaması dileğimdir. Bütün hakem kardeşlerime hatasız düdük çalmak umuduyla başarılar dilerim. Saygılarımla selamlıyorum.

ekspres aydın gazete ada meclisi köşe yazıları mehmet derin aydın
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
DÜNYA MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ KUŞADASI’NDA TOPLANDI
DÜNYA MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ KUŞADASI’NDA TOPLANDI