Reklamı Geç
Advert
Advert

İncirliova cumhur ittifakı grup sözcüsü Ak Partili Hatice İrik’in İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya yaptığı açıklamalar nedeniyle İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak basın açıklamasında bulundu.

Ekspres Aydın
Advert

İncirliova cumhur ittifakı grup sözcüsü Ak Partili Hatice İrik’in İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya yaptığı açıklamalar nedeniyle İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak basın açıklamasında bulundu.

Başkan Alak’ın yaptığı açıklama şöyle;

“Hatice İRİK Acarlar halkından özür dileyecek misin? İncirliova Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında İncirliova Cumhur ittifakı meclis grubu sözcüsü Ak Partili Sayın Hatice İRİK incir-bel şirket müdürü değişim konusundaki 1 maddede neden ve sebep ile ilgili kasti sualinin cevabını İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanımız Sayın Aytekin Kaya'nın 23 aylık belediye mali disiplin çizelgesine bakarak bulacaktır. Yanlış yaptığını ve yanlış yolda olduğunu da anlayacaktır. İyi belediyecilik anlayışı olan bütün İYİ Partili belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaya ve çağdaş muasır medeniyetler seviyesine yetişmeye ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun ilkelerine inanmış vatanseverlerdir.”

“BAŞARISIZLIKLARINI KAOS ORTAMINA ÇEKEREK GİZLEMEYE ÇALIŞIYORLAR”

 “Cumhur İttifakı’nın amacı başarısızlıklarını kargaşa ve kaos ortamına çekerek gizlemeye ve unutturmaya çalışmaktır.  Zaten Hatice İrik’de bu başarısızlıklarını bir gazeteye verdiği demeçte şöyle ifade ediyor. “Bakın önceki belediye başkanlarının ilçemize bir katkısı olmadı ama bu Belediye Başkanı çok daha kötü bir yönetim yürütüyor.” diyerek 31 Mart 2019 tarihinde İncirliova Cumhur ittifakı belediye başkan adayları Gürşat KALE’yi de kastederek açıkça ilçemize hiçbir katkısının olmadığını da itiraf ediyor.

Sorarım size Sayın İRİK; madem Gürşat KALE’nin ilçemize hiçbir katkısı yok, Neden onun listesinde meclis üyesi adayı oldunuz? meclis üyesi olmak istemeniz laf cambazlığı ile sivrilip belediye başkanı adayı olmak mı? Belediye meclis üyeliği; belediye başkanı adayı olmak için sizi ön plana çıkaracak yer değil, İncirliova halkına hizmet etmek için seçilen kişilerden oluşan Seçkin bir yapıdır bizim gözümüzde.

Gürşat Kalenin belediyeye ait taşınmaz satışına rağmen ilçeye hiç katkısı olmadığını mı itiraf ediyorsun?

Geçmiş yıllar boyunca Belediye Başkanlığı hizmetinde bulunan başkanlara da hakaret ve haksızlık etmiş olmuyor musun?

En önemli bir başka beyanatı da “Belediye Başkanı deneyimli olanları ya görevden aldı ya da Acarlar mahallemize sürgüne yolladı.” demiş.

Sorarım size sayın Hatice İrik Cumhur ittifakı olarak Acarlar halkı için sürgündeki kişiler diye mi bahsediyorsunuz?

Sizin zihninizde Acarlar Mahallesi sadece seçim zamanı ziyaret edilip oy istediğiniz sürgün yeri midir?

Daha önceki belediye başkanlarının ilçemize hiçbir katkısı olmadı diye işaret ettiğiniz Cumhur ittifakı adayınızın yani Gürşat Kalenin Acarlar Mahallesi'ne hiç katkısı olmadığını mı itiraf ediyorsunuz?

Sürgün yeri dediğiniz Acarlar mahallemize deneyimli belediye personelini sevk ederek Gece gündüz demeden Acarlar halkının yanında ve hizmetinde olan ve tüm sıkıntıları çözmek için mücadele eden ve kafa yoran İYİ Parti'li Aytekin Kaya’ya teşekkür etmeyi düşündünüz mü?”

Acarlar mahallemiz çalışkan ve üretken vatandaşlarımızın yaşadığı İncirliova ilçemizin en büyük 2 mahallesidir. Belediye başkanının sorunları çözmesi için deneyimli personeli oraya sevk etmesi ve sıkıntıları çözmesi de başarılı bir yönetim anlayışını ifade etmez mi?

Sizin tabirinizle sürgün yeri dediğiniz Acarlar mahallemize hizmet etmek belediye başkanının görevi değil midir?

Yaptığınız bu talihsiz ve haddinizi aşan açıklamalarınız karşısında lütfen sorularıma cevap verin.

İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanımız Sayın Aytekin KAYA ‘dan, Millet İttifakı Belediye Meclis üyelerimizden, geçmiş dönem belediye başkanlarımızdan, belediye personellerimizden, sizin tabirinizle sürgün yeri dediğiniz Acarlar halkından ve hizmet etmediğiniz İncirliova halkından lütfen özür dileyin."

ekspres aydın aydın haberleri siyaset ak parti iyi parti
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET