Reklamı Geç
Advert
Advert

Türkiye'nin aşı haritası erişime açıldı!

Türkiye'de aşı uygulamaları hızla devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında "Türkiye’de iller bazında aşı dağılımını görebilirsiniz. Pazartesi gününden itibaren bunu canlı olarak takip edebileceksiniz. " demişti. Aşılamayla ilgili son bilgilerin yer aldığı 'COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu' erişime açıldı.

Türkiye'nin aşı haritası erişime açıldı!
Türkiye'nin aşı haritası erişime açıldı! Ekspres Aydın
Advert

Türkiye'de aşı uygulamaları hızla devam ediyor. 81 ile yapılan aşı uygulaması sağlık çalışanlarının aşılanmasının ardından 65 yaş üstü vatandaşlar için de sürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında "Türkiye’de iller bazında aşı dağılımını görebilirsiniz. Pazartesi gününden itibaren bunu canlı olarak takip edebileceksiniz. " demişti. Aşılamayla ilgili son bilgilerin yer aldığı 'COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu' erişime açıldı.

Aşı çalışmaları sağlık çalışanlarının ardından 65 yaş üstü vatandaşlar için devam ediyor. İlk doz aşının ardından ikinci dozun uygulanması beklenirken Çin'den 6,5 milyon Sinovac aşısı daha geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Türkiye'de iller bazında aşı dağılımını görebilirsiniz" diyerek duyurduğu 'COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu' erişime açıldı. 

1.200.000'den fazla kişi şu ana kadar aşı oldu. Türkiye'de iller bazında aşı dağılımını görebilirsiniz. Pazartesi gününden itibaren bunu canlı olarak takip edebileceksiniz. En çok sağlık çalışanımızın bulunduğu İstanbul'da 224.000'den fazla kişi aşı oldu.

Aşı dağılımı illere göre sürekli takip edilebilirken sitede yer alan son bilgilere göre toplam aşılama sayısının bir milyonu geçtiği görülüyor. Aşı takip ekranından paylaşılan anlık verilere göre, bugüne kadar Türkiye genelinde aşılanan vatandaş sayısı 1 milyon 250 bini geçti.

ekspres aydın sağlık bakanlığı korona aşısı COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu aşı haritası
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET