Reklamı Geç
Advert
Advert

Eller Selatinliler için pandemi sonrası tekrar kenetlenecek

Selatin Köy Pazarı köy pazarı esnafları pandemi günleri öncesine dönebilmek için can atıyor.

Eller Selatinliler için pandemi sonrası tekrar kenetlenecek
Eller Selatinliler için pandemi sonrası tekrar kenetlenecek Ekspres Aydın
Advert

Selatin Köy Pazarı köy pazarı esnafları pandemi günleri öncesine dönebilmek için can atıyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in selatin köyü (Mahallesi) sakinlerinin ürettikleri yerel ürünlerini değerlendirebilmesi amacıyla 2019 yılında faaliyete geçirdikleri Selatin Köy Pazarı köy pazarı esnafları pandemi günleri öncesine dönebilmek için can atıyor.

15 Eylül 2019 tarihinde açılan Selatin Organik Köy Pazarı Covid-19 tedbirleri kapsamında 22 Mart 2020 tarihinde geçici olarak kapatılmıştı, 20 Temmuz 2020 tarihinde tekrar açıldı fakat 22 Kasım 2020 tarihine kadar devam eden pazar İçişleri Bakanlığının ek Covid-19 tedbirleri kapsamında Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasından bir hafta önce tekrar kapatılmıştı.

ÖZLEM ÇERÇİOĞLU VE FUAT ÖNDEŞ’E TEŞEKKÜR

 Muhtar Kerim Çetin, “2020 yılı içerisinde iki defa Covid-19 kısıtlamaları çerçevesinde Organik Köy Pazarımız kapatıldı. Pandemiden sonra Pazarımızın yeniden kurulmasına vesile olacak olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanım Özlem Çerçioğlu ve Germencik Belediye Başkanım Fuat Öndeş’e köylüm adına şimdiden çok teşekkür ederim İnşallah bu Covid illetinden kurtulup sağlıkla, afiyetle bir arada olmak, misafirlerimizi tekrar köyümüzde ağırlamak istiyoruz”

“BU PAZARIN KURULMASI BİZLER İÇİN İFTİHAR MESELESİDİR”

Muhtar Kerim Çetin, “Pazarlarının yeniden açılacağı günü sabırsızlıkla beklediklerini ifade ederek, bu pazarın köyümüzde kurulması bizler için iftihar vesilesidir. Köyüme çok şey kattı. Köyümde sadece tezgâh sahibi olan kadınlar değil bütün köylüm yeniden açılacağımız güne hazırlık içerisinde. Köyümüzde herkes pazarımızın açılacağı günü Şimdi salgın nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kapalı olsak da kısıtlamalar kalktığında misafirlerimizi köyümüzde, 800 yıllık Anıt ağacımızın altında ağırlamak için hazırız ve hazır olacağız” İfadelerini kullandı.

Germencik Belediye Başkanı Öndeş,Yerel esnafımızın pandemiden dolayı çektiği sıkıntıları yakinen biliyoruz.  Pandemiden sonra pazarımızı açmak ve gündelik rutinimize dönmek istiyoruz”

Germencik Belediye Başkanı Öndeş, “Selatin Köy Pazarımız halkımızın sağlığını korumak için Covid- 19 pandemisi sebebiyle tedbiren kapalı durumdadır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nun öncülüğünde, belediyemizin yoğun çalışmalarıyla ilçemize kazandırdığımız organik pazarımızı sağlık ile ilgili şartlar düzeldiğinde açmak hedefindeyiz.  Bir an önce bu pandeminin geçmesini diliyor, pazarımızı açmak ve gündelik rutinimize dönmek istiyoruz” dedi.

Haber; Hasan Debreli Kacar

www.gazeteadameclisi.com

www.ekspresaydin.com

ekspres aydın aydın aydın haberleri selatin organik köy pazarı aydın büyükşehir belediyesi germencik belediyesi
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET