Reklamı Geç
Advert
Advert

CHP'li Süleyman Bülbül'den Söke ziyareti

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Söke’yi ziyaret ederek bir dizi temaslarda bulundu.

CHP'li Süleyman Bülbül'den Söke ziyareti
CHP'li Süleyman Bülbül'den Söke ziyareti Ekspres Aydın
Advert

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Söke’yi ziyaret ederek bir dizi temaslarda bulundu. CHP Söke İlçe Teşkilatı’nda başlayan ziyaretlerinde Bülbül’e, İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, Belediye Başkan Vekili Mehmet Arif Ceylan, yönetim kurulu üyeleri ile partililer eşlik etti.

CHP İlçe Başkanlığı ziyaretinde konuşan Bülbül, “ Söke ilçemiz siyasetin merkezi ve Sökeli vatandaşlarımız da her zaman her anlamda iradelerini açıkça belirten bir yapıya sahiptirler. İlçemizde bir çevre sorunu mevcut. Geçmişte belediye başkanımız olsun, ilçe başkanımız olsun gerekli açıklamalarda bulundular. Ankara’da da bu konu hakkında gerekli bilgileri ifade etmiştim. Şu anda konu hakkında yerinde inceleme yaparak bilgiler almak için bu ziyaretimizi yapıyoruz. Yerelde esnaflarımızın durumunu da ele alacağız ve esnaflarımızın ve çiftçilerimizin sorunlarını değerlendireceğiz. Aydın ilimizde daha önce JES’ler hakkında hem ilimizde olsun hem de Denizli, Muğla, Manisa ve İzmir illerimizde meydana gelen çevre kirliliği ile gerekli çalışmaları yaparak hazırlayacak olduğumuz dosyamızı, Genel Başkanımıza ve daha sonra da genel merkezimize vereceğiz. Bu çok önemli JES ve çevre kirliliği hakkında mecliste bu çok önemli konuyu meclis kürsüsünden açıklamalarda bulunmuştum. Konu hakkında 3 ilimizden Uşak ve Afyon illerimizde mevcut 25 milletvekillerimiz ile birlikte bu illerimiz hakkında gerekli çalışmaları yaparak illerimiz hakkında gerekli bilgileri almaya çalışacağız” dedi.

“İKTİDAR PARTİSİNİN OYLARI HIZLA GERİLİYOR”

CHP’li Bülbül, “Son gelen anketlerde iktidar partisinin oyları hızla aşağılara doğru geriliyor. 19 yıldan beri süregelen Cumhurbaşkanlığı veya zulüm sistemi önümüzdeki seçimde gidecek ve yerine iyileştirilmiş, demokratik parlamenter sisteme, denge-denetleme sistemine geçeceğiz. Yasama, yürütme ve yargı sistemi tam anlamı ile kuvvetler ayrılığı üzerine inşa edilecek. Şeffaf ve hesap verilebilecek bir yönetim anlayışına geçilerek ülkemizin refaha kavuşmasını sağlayacağız. Bunu da CHP yönetimi ile başaracağız” diye konuştu.

"VATANDAŞLARI DUYARLILIĞA DAVET EDİYORUM"

Bülbül ve beraberindeki partililer daha sonra Söke Organize Sanayi Bölgesine geçti. Kipaş Tesisi bölgesinde açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Özcan, “Söke’miz, çevremiz, bölgemiz hatta ülkemiz için çok önemli bir konu hakkında bu noktada çevre kirliliği, hava kirliliğinin yanı sıra içme suları ve yer altı kaynaklarının kirletilmesi hakkında açıklamalarda bulunacağız. Ülkemizin yeraltı kaynaklarını ithal ettikleri atık kâğıtları alıp, yeni kâğıt üretmek üzere kurulan bu fabrikanın çevreye verecek oldukları zararları duyurmak istiyorum ve yaratacak olduğu çevre felaketine tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum’’ dedi.

“AYDIN VE SÖKE FELAKETE SÜRÜKLENMEKTEDİR”

Milletvekili Süleyman Bülbül ise, “Yine bir çevre felaketi ile sizlerin dikkatlerinizi bu noktaya çekmek üzere sizlerle beraberiz. Kâğıt üretmek üzere kurulan fabrikanın önündeyiz. Bu noktada kurulmuş olan su depoları mevcut bunlar yer altı sularını çekerek depolama yapıyorlar. Bugün ülkemizin içerisinde bulunduğu barajlardaki su seviyelerinin normallerin altında seyretmesine ve su kıtlığı çekmemize rağmen bu fabrika aynı zamanda yer altı su kaynaklarını kurutmaya başladı bile. Yunanistan’dan ithal etmiş olduğu atık kâğıtları değerlendirmek için bu yer altı sularını kullanarak doğa ve çevre katliamına sebep oluyor. İlginç olan konu ise, ÇED raporunda hammaddenin çoğu yerli kaynaklardan temin edilecektir diyerek bir ibare var. Bu ifadeye rağmen hammaddenin kullanıldı yer ise Yunanistan’ın kullanmadığı atık kâğıtlar. Bu durumda ülkemiz Avrupa Birliği’nin çöplüğü olacaktır. Bu fabrikanın kullanacağı su miktarı haddinden fazla, böyle olunca yer altı kaynaklarımız önümüzdeki yıllarda öncelikle kirlenecek ardından kuruyacak ve daha sonra su kaynakları yok olduğu için ise sulu tarım yapılamayacak duruma gelecektir. Şu anda bu fabrikada 21 adet su deposu mevcut. DSİ diyor ki sizin kullanacağınız su miktarı yeterli değildir, eğer ki siz bu yer altı sularını kullanacak olursanız bu kaynakların yok olması demektir diyorlar. Diğer bir konu da, JES’ler, Aydın ilimiz bu konuda yeteri kadar bu mevzudan rahatsız. Aydın ilimizde bir çürük veya bozuk yumurta kokusu bizleri ne kadar rahatsız ediyor ise şu anda Söke ilçemizde balık yemi kokusu da burada mevcut. Dağlarından yağ ovalarından bal akan yemyeşil, hem Aydın ilimiz, hem de Söke ilçemiz felakete doğru sürüklenmektedir” ifadelerini kullandı.

ekspres aydın aydın aydın haberleri CHP Süleyman Bülbül Söke ziyareti
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET