Advert

Kızılderili kıyafeti ile dünya turuna çıktı

Denizlili 'yerli gezgin' lakaplı Erdal Aydemir, Kızılderili kıyafetiyle dünyayı dolaşmaya Kuşadası’ndan başlarken, Aydemir'i görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Kızılderili kıyafeti ile dünya turuna çıktı
Kızılderili kıyafeti ile dünya turuna çıktı Ekspres Aydın
Advert

Denizlili 'yerli gezgin' lakaplı Erdal Aydemir, Kızılderili kıyafetiyle dünyayı dolaşmaya Kuşadası’ndan başlarken, Aydemir'i görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sosyal medyada 'gezginyerli' ismiyle tanınan Erdal Aydemir, Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olduğu için dünya turuna Kuşadası’ndan başladığını söyledi.

Kuşadası’nda şehir merkezinde Kızılderili kıyafetleriyle gezen Erdal Aydemir büyük ilgi gördü. Kuşadası’ndan başlayarak tüm dünyayı dolaşmayı hedeflediğini kaydeden yerli gezgin, yeni yerleri ve yeni kültürleri hem tanımayı hem de tanıtmayı hedeflediğini söyledi.
Tüm dünyayı dolaşmayı hedeflediğini kaydeden Erdal Aydemir, “Gezgin yerli olarak tüm dünyayı gezeceğim ve bunu başaracağım. Dünyayı dolaşmaya Kuşadası’ndan başladım. Ayrıca, Kuşadası’nı tanıtmak için İspanyolca belgesel yapmayı düşünüyorum. Kazancım maddi olarak sadece gezdiğim yerlerde geçimimi yapmak için bahşiş kültürü ile 'Varsa bahşişin at, yoksa baş tacısın' diyorum. Bizim insanlarımızdan para isteyemem, şu parayı vereceksin diyemem. İnsanlar gönlünden ne koparsa çıkarıp veriyor. Gezimi bu şekilde finanse ediyorum" dedi.

ekspres aydın aydın aydın haberleri dünya turu
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”