Reklamı Geç
Advert
Advert

Aydın'da şap hastalığı alarmı! 22 mahalle kapatıldı

Aydın'ın Germencik ilçesinde hayvanlarda görülen şap hastalığının tespit edilmesi nedeniyle 22 mahalleye geçici olarak hayvan giriş çıkışına izin verilmiyor.

Aydın'da şap hastalığı alarmı! 22 mahalle kapatıldı
Aydın'da şap hastalığı alarmı! 22 mahalle kapatıldı Ekspres Aydın
Advert

Aydın'ın Germencik ilçesinde hayvanlarda görülen şap hastalığının tespit edilmesi nedeniyle 22 mahalleye geçici olarak hayvan giriş çıkışına izin verilmiyor. Alınan bilgiye göre, Germencik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri,  Balatçık Mahallesi'nde şap hastalığına yakalandığından şüphelendikleri bir  hayvandan aldıkları numuneyi, Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsüne gönderdi.

Enstitüde yapılan test sonucunun pozitif çıkması üzerine 3 kilometre  alan koruma altına, 10 kilometre alan da gözetim altına alındı. Balatçık ve 10 kilometrelik yarıçapında bulunan Dereköy, Ortaklar,  Neşetiye, Naipli, Hıdırbeyli, Abdurrahmanlar, Kızılcapınar, Gümüşköy,  Gümüşyeniköy, Tekin, Mursallı, Reisköy, Üzümlü, Dağkaraağaç, Çamköy, Selatin,  Dağyeniköy, Uzunkum, Alangüllü ve Moralı mahalleleri ile Söke'nin Argavlı  Mahallesi karantinaya alınarak geçici olarak hayvan giriş çıkışları yasaklandı. Konuyla ilgili Tarım ve Orman Müdürlüğü veteriner ekiplerinin aşılama  çalışmalarına başladıkları öğrenildi. (Gazete Vatan)

 

ekspres aydın aydın aydın haberleri şap hastalığı Tarım ve Orman Müdürlüğü Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü şap hayvan hastalığı
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET