Advert

Bilim kurulu üyesinden kritik uyarı! Ölüme bile neden olabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşısının ücretsiz olduğunu belirterek, vatandaşlara aşı satmaya çalışan dolandırıcılara karşı uyarmıştı. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhan, ''Bu aşılar ölüme kadar varan tehlikeli sonuçlara yol açabilir'' dedi.

Bilim kurulu üyesinden kritik uyarı! Ölüme bile neden olabilir
Bilim kurulu üyesinden kritik uyarı! Ölüme bile neden olabilir Ekspres Aydın
Advert

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşları aşı dolandırıcılarına karşı uyarmış ve "Ülkemizde aşı sadece Bilim Kurulu'nca belirlenen öncelik sırasına göre ve herkes için ücretsiz olarak yapılmaktadır. Vatandaşlarımıza ulaşarak, aşıda öncelikli hale getireceğini iddia ederek para talep eden dolandırıcılar hakkında adli işlem başlatılacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

"SAĞLIK KURULUŞLARI DIŞINDA YAPILAN AŞIYI SATIN ALMAYIN"

Vatandaşları, yurtdışından aşı getirdiğini söyleyerek satmaya çalışan kişiler konusunda uyaran bir başka isimse Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan oldu.

Prof. Dr. İlhan şunları söyledi;

"Türkiye'de aşı sırayla ve devlet kontrolünde yapılıyor. 'Aşınızı erkene alalım, yurtdışından aşı getiriyoruz, Çin aşısı ya da Alman aşısı satalım size' gibi sözlerle vatandaşlara ulaşanlar olmuş. Koronavirüs aşısı Türkiye'de ücretsiz. Herkes sırası geldiğinde aşısını olacak. Yurtdışında parayla aşı satan ülkeler var. Ancak buradan aşı getirdiğini iddia eden kişiler sahte aşı yapıyor da olabilir. Bu büyük bir suç. Tavsiyemiz kimse sağlık kuruluşları dışında yapılan aşıyı satın almasın."

"KİMSE ÜCRET ÖDEYEREK ÖNE GEÇEMEZ"

O kişilerin getirdiği ve fahiş fiyatla sattığı aşıların içinde ne olduğunu kimse bilemez. Bu aşılar ölüme kadar varan tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Vatandaşlarımız HES sistemini yüklesin, E-Nabız'dan ya da aile hekimlerinden sıralarını takip etsin. Sağlık Bakanlığı'nın sayfasında aşı sırasında hangi gruplara gelindiği bilgisi mevcut. Kimse ücret ödeyerek öne geçemez." (Hürriyet)

ekspres aydın aydın aydın haberleri koronavirüs aşısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim kurulu üyesinden uyarı Sağlık haberleri korona haberleri
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”