Aydın'da Aşağıkayacık Mahallesi'nde karantina kaldırıldı

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Aşağıkayacık Mahallesi'ndeki karantina kaldırıldı.

Aydın'da Aşağıkayacık Mahallesi'nde karantina kaldırıldı
Aydın'da Aşağıkayacık Mahallesi'nde karantina kaldırıldı Ekspres Aydın
Advert

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Aşağıkayacık Mahallesi'ndeki karantina kaldırıldı. Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs dolayısıyla, salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riskin yönetilmesi ve halk sağlığının korunmasına yönelik 11 Şubat 2021 tarih ve 2 nolu Efeler İlçe Umumi Hıfzıssıhhha Kurulu kararı ile Aşağıkayacık Mahallesi'nde uygulanmaya başlanan karantina kaldırıldı. Efeler Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelerde yeni Kovid-19 vakası görülmemesi ve mevcut vakalar ile temaslı sayılarında belirli bir azalma tespit edilmesi nedeniyle 26 Şubat 2021 tarih ve 23.59 itibari ile uygulanan karantina sonlandırılmıştır" ifadelerine yer verildi.

KAYMAKAM ŞAHİN'DEN TEŞEKKÜR

Efeler Kaymakamı Cemal Şahin karantina süresince kurallara riayet etikleri için mahalle halkına teşekkür ederek, "Tüm mahalle halkımıza karantina sürecince alınan tedbirler gösterdikleri sağduyu ve özveriden dolayı teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın bundan sonraki süreçte de maske, mesafe ve izolasyon kurallarına uyma konusunda gösterecekleri hassasiyete olan inancımızla tüm Aşağıkayacık halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” dedi.

ekspres aydın aydın aydın haberleri Aşağıkayacık Mahallesi koronavirüs karantinası Aşağıkayacık Mahallesi'ndeki karantina kaldırıldı
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”