Advert

Başkan Çerçioğlu, esnafa sahip çıktı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Aydın programı kapsamında Aydın Esnaf Odası’na yaptığı ziyarette küçük esnafın sesi oldu. Kısıtlamalar nedeniyle esnafın zor durumda olduğunu söyleyen Başkan Özlem Çerçioğlu, “Aç millet aç. Adil olmak lazım, herkese eşit yaklaşmak lazım.” dedi.

Başkan Çerçioğlu, esnafa sahip çıktı
Başkan Çerçioğlu, esnafa sahip çıktı Ekspres Aydın
Advert

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Esnaf Odası ziyaretinde kısıtlamalar nedeniyle mağdur olan esnafın sesi oldu. Otellerin restoranlarının açık olduğunu hatırlatan Başkan Çerçioğlu, “Bugün otellerin restoranları açık mı? Açık. HES Kodu uygulanıyor. Maske, mesafe, masalarda hijyen ayarlanıyor. Kardeşim o zaman küçük esnafımız restoranını, kahvesini aynı uygulama yapamaz mıyız?” dedi.

Esnafın kısıtlamalar sonrasında çok zor günler geçirdiğini söyleyen Özlem Çerçioğlu, “Arkadaşlarımız, başkanlarımız kibarlıklarını hiç bozmadılar. Aç millet aç. Biz bu süreçte her zaman fakir, fukaranın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz ama insanlar bir tas çorbayı bulamıyor.” diye konuştu.

Açıklamasının devamında herkese eşit yaklaşılması gerektiğini vurgulayan Başkan Özlem Çerçioğlu, “Otellerin restoranları açıksa aynı kurallara diğerlerini de açalım veya bu işin çaresi kapatalım 14 gün tamamen kurtulalım. Yani şunu söylemek istiyorum; adil olmak lazım, herkese eşit yaklaşmak lazım. Kusura bakmayın Aydın milliyetçiliği yapacağım. Sonuna kadar da savunacağım. Orası açılıyor da burası açılmıyor. Neye göre? Otellerde ne uygulanıyorsa restoranlarda, kahvelerde, Aydın esnafımız diyor ki; biz otellerde uygulanan kuralların iki katı kurallara razıyız. HES koduyla giriş olsun, mesafemizi koyalım artık bizi açın.” İfadelerini kullandı.

ekspres aydın aydın aydın haberleri Aydın Büyükşehir Belediyesi Özlem Çerçioğlu Başkan Çerçioğlu esnafa sahip çıktı
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”