Advert

İki belediye arasında ki uyumlu, ortak hareket Germencik'e hizmet olarak yansıyor.

Germencik'in Mursallı Mahallesi'nde altyapı yatırımının sevinci yaşanıyor

İki belediye arasında ki uyumlu, ortak hareket Germencik'e hizmet olarak yansıyor.
İki belediye arasında ki uyumlu, ortak hareket Germencik'e hizmet olarak yansıyor. Ekspres Aydın
Advert

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Germencik Belediyesi'nin uyumlu çalışması Germencik'lilerin  takdirini topluyor. İki belediye arasında ki uyumlu, ortak hareket Germencik'e hizmet olarak yansıyor.

 

Toplamda 15 milyon liralık yatırım yapılacak olan mahallede böylelikle yaklaşık 70 yıl önce yapılan içme suyu altyapısı da tamamen yenilenmiş olacak. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Barış Altıntaş, uzun ömürlü yatırımın mahallenin gelecek 80-90 yılı için yapıldığını söyledi. 

 

Germencik'in Mursallı Mahallesi'nde altyapı yatırımının sevinci yaşanıyor. ASKİ tarafından başlatılan çalışmayla mahallenin içme suyu hattı tamamen yenilenecek ve mahallede kanalizasyon çalışması yapılacak. Mahallede toplam 11 bin 500 metre içme suyu, 10 bin 800 metre de kanalizasyon çalışması yapılacak. İçme suyu terfi merkezinin de inşa edileceği mahallede ayrıca 400 metreküplük yeni bir içme suyu deposu da yapılacak. Böylelikle mahallede yaklaşık 70 yıl önce yapılan içme suyu hattı uzun ömürlü HDPE polietilen borular ile yenilenmiş olacak. Ayrıca kanalizasyon şebekesinin de yapılacağı mahalle modern altyapıya da kavuşmuş olacak.

 

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş Germencik'in  geleceğini dizayn ettiklerini belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu'nun desteği ve katkısıyla uzun yıllardır bekleyen hizmetleri götürüyoruz. Alt ve üst yapıda önemli çalışmalar yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ile tam uyum ve koordinasyonla ilçemizi hakkettiği seviyeye çıkartacağız." dedi.

 

Başkanvekili Altıntaş: Aydınımız için çalışıyoruz

 

ASKİ'nin Aydın'ın her mahallesini modern altyapıya kavuşturmak için geceli-gündüzlü çalıştığını ifade eden Başkanvekili Altıntaş, "Mursallı Mahallemize de yaklaşık bir yıllık bir çalışmayla modern altyapıyı getireceğiz. Yapılacak bu uzun ömürlü yatırım mahallemizin 80-90 yılı için yapılıyor. Aydınımız için çalışmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi Germencik Belediyesi Germencik'e hizmet olarak yansıyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Barış Altıntaş Germencik'in Mursallı Mahallesi ASKİ Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş Germencik Ö
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”