Ekrem Örsoğlu Yazdı...!

SENDEN GEÇER SERDEN GEÇMEZ

Ekrem Örsoğlu Yazdı...!
Ekrem Örsoğlu Yazdı...! Ekspres Aydın
Advert

Akıl fukarası olduk, birazcık aklımız vardı onu da aldınız, eh kalanlarla idare edeceğiz artık. “İp puştun elinde olunca yazı yazmaktan da soğuyor insan” diyerek bir süredir yazı yazmıyordum, hani ben puştu bir sanırdım ya, hele bir bak puştların haline demekten kendimi alamaz oldum.

          Değişik bir sistem değişik bir ahlak anlayışı, öylesine yerleştirildi ki, adamın anasına sövsen üstüne almaz oldu, ar damarı çatlamışları geçtik damar arar olduk, aklımızın ucundan geçmeyenler oluyor oluşuyor.

          Bu satırları okuyan dostlarımıza sormak isterim; bu gün videolarıyla gündeme oturan, kendi tabiriyle serdengeçti Ülkemin delisinden, Uğur Mumcu’ya dizinlediği kelimeleri duyacağınız aklınızın ucundan geçer miydi? Hele birde o usta kalem için, O Şehittir demesi!

           Emekli Amirallere suikast iddiasıyla gözaltına alınan, bu iftirayı içine sindiremediği için intihar eden, Yarbay Ali Tatar için dizinlediği kelimeler. Şaşkın, biraz da o günleri hatırlamanın burukluğuyla akıl fukarası olduk demekten kendimi alamıyorum.

          Serden geçti memleket delimizin herkese bir hediyesi var, tehdit mi bilemem ama artık ne anlarlarsa o, kendine has üslubuyla isimlendirdiği şekilde haykırıyor. Uyuşturucu trafiği, satılmış kalemler, siyasi eksende dönen ilişkiler. İzliyoruz dizi izler gibi izliyoruz, peki biz bu dizinin neresindeyiz?

          Biz bu dizide var mıyız yok muyuz ona da kendimiz karar vereceğiz, ne zaman mı, eh onu da siz düşünün, gene de bir küçük tüyo vereyim, 5 yılda bir elimize geçen o hakla mühür bastığımız yer kadar bu dizinin içindeyiz.

          Uzun bir süreden sonra tekrar kalemimden damıtmaya çalıştığım bu yazıyla sizlere gündemde olan bir Serdengeçti Memleket delisinin video izlenimlerim içeriğini aktaracak değilim tabi, kelimelerin üslubun dayandığı yerde iş en tepedekine çıkınca Erdoğan abi oluyor. Erdoğan abi şimdi abisi mi bilemem ama hani şu geçmiş tarihi biraz kurcalarsak o BOP Büyük Ortadoğu Projesi vardı ya, bol bol resimler çektirip, hani şu ülke bu ülke ayırt etmeden o şanlı yürüyüş, hani geçmişte hocasının “Bunlar Siyonist” dedikleri, biraz oralara dönüp bakmalı.

          Bir deli bir kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış, herkes aldığı maaş kadar değerli görülüp, değer artırımıyla her şeyin yapılabileceği vurgusuna ses çıkmıyorsa, o taşta o kuyuda döner durur. Usta kalem Uğur Mumcu’nun yıllar öncesinden gördüğü gerçekler, şimdi kimlerin takdirin de, bu günden ortaya koyulan gerçekler bakalım gelecekte hangi senden geçer serden geçmez’ in takdirinde olacak.

Ekrem Örsoğlu

            

                    

Ekrem Örsoğlu SENDEN GEÇER SERDEN GEÇMEZ Ekrem Örsoğlu Yazdı...!
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”