Reklamı Geç
Advert
Advert

KUŞADASINDA KAÇAK YAPILAR ENGELLENEMİYOR

KUŞADASI BELEDİYESİNE AÇIK İHBAR

KUŞADASINDA KAÇAK YAPILAR ENGELLENEMİYOR
KUŞADASINDA KAÇAK YAPILAR ENGELLENEMİYOR Ekspres Aydın
Advert

Kuşadası Belediyesine açık ihbar başlığı ile Watsap İhbar hattımıza düşen haberin kuşadasının gerçeklerini tamamamen gözler önüne seriyor..

Gazetemiz watsap ihbar hattımıza düşen haber ve fotografları haberimizle birlikte olduğu gibi yayınlıyoruz..

Covit 19 yasaklarının başlamasıyla kaçak inşaat rantçıları iş başında, sokağa çıkma yasağını fırsat bilen hukuk tanımaz kişiler, kaçak inşaat yapımıyla rantlarına rant katmaya devam ediyor.

          Yaklaşık 120.000 nüfusa sahip Kuşadası salgın nedeniyle gözde yerleşim yerlerinden olarak tercih edilmeye başlanmasıyla, Kuşadası’nın nüfusu 5 kat artarak, tatil günleri bu artış 1.000.000 sayısının çok üzerlerine çıkmaktadır. Bu durumda belediye hizmetlerinin aksamasını gözlemleyen kaçak bina yapan rantçılar korkusuzca bu eylemlerini sürdürmektedir.

           Bunlardan bir örnek de Kuşadası Karaova mahallesin de yaşandı. 17 günlük kapanmayı fırsat bilen kaçak bina yapıcıları hiçbir izne tabi olmaksızın, Karaova mahallesi Elit sitesi yanı Liderkent küme evleri hisseli 206 ada 1 parselli arsaya kepçe sokarak temel atmışlar, ardından gece saatlerinde kazdıkları Temel’e mikserle beton dökerek faaliyetlerini sürdürmektedirler.

           Aynı yerde yapmış olduğumuz araştırmalarda buradaki yapılaşmaya öncülük yapan kişinin aynı site 36 numaralı binada oturan E.F isimli şahıs olduğu, bu kişinin halen kabada olan kaçak inşaatının mevcudiyeti tespitlerine ulaşılmıştır. 72 ortaklı bir arsa olan 206/1 parsel 1997 yılında toplu ruhsat alarak, bu ruhsatın süresi 2003 yılında bitmiş olup, bu tarihten itibaren bina yapımı yasak olduğu halde etrafa korku salarak, şikâyetleri engelleyip, kaçak inşaat yapım işlerini sürdürmektedirler.

            Belediye ekiplerimizin yoğunluğunu fırsat bilen rantçılar, yaptıkları kaçak yapılarla ciddi anlamda halk sağlığıyla oynamaktadırlar, hiçbir teknik yardım almaksızın ve denetimsiz yapılanmanın deprem bölgesi olan ilçemizde ne kadar tehlikeli olduğu ortadayken, Belediye ekiplerimizin böyle bir yapılaşmaya fırsat vermeyecekleri düşüncesinde, bu durumun takipçisi olacağız.       

KUŞADASI BELEDİYESİNE AÇIK İHBAR KUŞADASINDA KAÇAK YAPILAR ENGELLENEMİYOR
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET