GERMENCİK’İN MAKUS TALİHİ BAŞKAN ÖNDEŞ’LE YENİDEN ŞEKİLLENİYOR

HASAN DEBRELİ KACAR YAZDI..! O BİR MEMLEKET SEVDALISI...!

GERMENCİK’İN MAKUS TALİHİ BAŞKAN ÖNDEŞ’LE YENİDEN ŞEKİLLENİYOR
GERMENCİK’İN MAKUS TALİHİ BAŞKAN ÖNDEŞ’LE YENİDEN ŞEKİLLENİYOR Ekspres Aydın
Advert

Germencik Belediyesi ilçenin Merkez ve 36  Mahallesinde  eş zamanlı sürdürdüğü hizmet ve çalışmaları ile vatandaşlarının gönlünde taht kurmaya devam ediyor

Germencik Belediyesi Fen işleri müdürlüğüne bağlı ekipler Germencik merkez,Ortaklar,Mursallı ve Hıdırbeyli gibi büyük mahallerinde yaptıkları çevre düzenleme işleriyle mahallelerin çehresini değiştirdi

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş geçtiğimiz günlerde yaşadığımız 19 Günlük tam kapanmayı ilçesine yapılan hizmetler  bakımından adeta fırsata çevirdi…!

Mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz, hafta içi veya sonu demeden mahallerde vatandaşları ile bir araya gelen Başkan Öndeş vatandaşların istek ve talepleri doğrultusunda  temizlik, çevre ve meydan düzenleme, Tarımsal ürünlerin değerlendirilmesi, yaz mevsiminin yaklaşmasından dolayı, ramazan ayı içerisinde başlattığı sivrisinekle mücadele, Kanlı bahçe yolunun asfaltlanması, gibi birçok konuda gösterdiği özverili çalışmaları ile adeta ilçenin yıllardır yapılmayan veya ağır aksak yarım yamalak yapılan işlerini düzenlemesi ve bitirmesinden dolayı gittiği her mahallede takdir ve teşekkürle karşılanıyor.

Germencik’te  6 tarımsal kalkınma kooperatifi ve Germencik Belediyesi  iş birliği ile kurulan ve kısa süre zarfında hızla büyüyerek markalaşma yolunda emin adımlarla yürüyen  Germencik Belediyesi iştiraki olan İNYA, ile çevresindeki diğer ilçe belediyelerini adeta parmak ısırtmaya devam ediyor. M.Kemal Atatürk’ün Türkiye’nin gerçek sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan çiftçi’dir." Sözünden yola çıkarak kurulan İNYA ile Germencik’te çiftçi’nin ürettiği ürünlerin değerinde satışının yapılması ile çiftçinin ve üreticin korunması hedeflenirken büyük önder M.Kemal Atatürk’ün Türkiyenin gerçek sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan çiftçi’dir sözünün anlam ve önemi Germencik’te kurulan İNYA ile ortaya çıkmıştır.

Kanlı Bahçe Şehitliği" Yeni Yolları İle  Ziyaretçilerini Bekliyor

1919'da Yunan askerleri tarafından şehit edilen yaklaşık 200 köylünün anısını yaşamak amacıyla, köylülerden bazılarının içine atıldığı kuyunun da bulunduğu bahçedeki "Kanlı Bahçe Şehitliği " yolu başkan Fuat ÖNDEŞ tarafından yeniden düzenlenerek asfaltlandı. Kanlıbahçe Şehitliği mevkisinde bulunan Reisköy - Mursallı bağlantı yolunun çalışmalarını tamamlanması ile  Yenilenen yolun ilçe turizminin gelişmesine katkı sağlayacağı gibi aynı zamanda   , tarımsal faaliyetlerin yoğunlaşacağı sezon önü çiftçi ve üreticilerimiz başta olmak üzere bu yolu kullanan vatandaşlarımıza sorunsuz bir ulaşım imkanı sunacak. Kanlı Bahçe Şehitliği 'ne gelen ziyaretçiler yolun bozuk olmasından dolayı bazen ziyaretten vaz geçiyorlardı uzun yıllardır yapılmayan adeta Kanlı Bahçe Şehitliğini dışardan gelerek Ziyaret edenlerin araçları ile gitmekte zorlandığı bu yol için yıllardır çözülemeyen bekleyen ancak bir türlü yapılamayan bu hizmet için Başkan ÖNDEŞ’e Germencik’li olarak  huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyorum.

Daha güzel daha temiz bir Germencik için canla başla çalışan Fuat ÖNDEŞ ve ekibini alkışlamamak elde değil..!

 En basiti bu sıcak yaz günlerinde sivri sinekle ve haşere ile mücdelede Çevredeki tüm belediyelerden önce Ramazan ayı içerisinde daha larva döneminde iken yaptığı ilaçlamalarla sonuca gitmeye çalışan Germencik Belediyesi ekipleri vakit kaybetmeden başlattığı ilaçlama çalışmaları ile Germencik’in her noktasında sinek oluşmasına müsait yağmur suyu ızgaraları, rögarlar, hayvan çiftlikleri, konteynerler gibi sineklerin oluştuğu tüm noktalarda çalışmalarına devam ettiği tarafımızdan da gözlemleniyor.

Bu yapılan çalışmalarla Germencik’te yaşayan tüm dostlarım ve gazetelerimizin takipçileri adına bizlere bu gurur ve sevinçi  yaşatan Başta mesai Mefhumu gözetmeksizin çalışan Germencik Belediyesinin tüm kademelerinde çalışan arkadaşlarımıza  ve  Başkan Fuat ÖNDEŞ’e Teşekkür ediyorum Kalın Sağlıcakla…!

Hasan Debreli Kacar

 

 

HASAN DEBRELİ KACAR YAZDI..! O BİR MEMLEKET SEVDALISI...! GERMENCİK’İN MAKUS TALİHİ BAŞKAN ÖNDEŞ’LE YENİDEN ŞEKİLLENİYOR Germencik Belediyesi Ortaklar Germencik Hıdırbeyli Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş İNYA M.Kemal A
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”