İTİBARINIZ BATSIN

“İTİBARDAN TASARRUF OLMAZ”

İTİBARINIZ BATSIN
İTİBARINIZ BATSIN Ekspres Aydın
Advert

        Kanun Maddesi: 7334

        Kimdi o ünlü cümleyi kuran hatırlayamıyorum, hani birazda balık hafızası var ya bende, o cümle nereden aklımda kalmışsa kalmış, şöyle demişti o zatı muhterem; “İTİBARDAN TASARRUF OLMAZ” doğru söze ne denir tasarruf edeceğiz derken itibarımızı kaybetmememiz gerek, peki bizde bu işler nasıl oluyor?

        Bir hafta öncesiydi Artvin İlimizin güzel İlçesi Arhavi’de meydana gelen sel felaketiyle yüzleşmemiz, çay atan zatı muhteremimiz çay paketleriyle derhal olay yerine intikal etmiş, çay paketlerini atarken de yöre halkından dere yataklarına, heyelan tehlikesi olan yerlere çok katlı binalar yapmamaları ricasında bulunmuştu. Herhalde haberi yok HES projeleriyle derelere vurulan kelepçeden, imar barışı adı altında çıkarılan yasayla kat üstüne kat vurulduğundan, yaylaların tüm hazine arazilerinin talan edildiğinden Sayın Çay atanın ki, böyle bir ricası olmuş.

        Devletimizin en üst düzeyindeki zatı muhterem felaketin yaşandığı yere gelir de, Devletimin ilgili bakanları gelmez mi, her biri ayrı ayrı uçakla gelmişler, uçaklar Trabzon havaalanında bir kenara çekilmiş, ilgili bakanlarımızın dönüşünü bekler, dedik ya İtibardan tasarruf olmaz.

        Sınırlarımız yolgeçen hanına dönmüş, her gelene maaş + alışveriş kartı verilirken Benim emeklim, işçim, memurum geçinebilmek için kırk takla atar. Kol kırılır yen içinde kalır biz aç kal sakta misafirimizi besleriz, bayramlarda da harçlığını cebine koyar ülkesine gönderir, dönüşlerinde de kapıda karşılarız.

        Saraylarımız var, dış Devlet büyüklerimiz gelince bizi bu saraylarımızla değerlendirecek böylece itibarımız olacak. Hangi sarayımız da ağırlanmak istersiniz? Ankara, Van Göl’ü manzaralı olan, Marmaris Okluk koyu, yakında yavru vatan Kıbrıs’ta da bir sarayımız olacağı müjdesini aldık, eh itibardan tasarruf olmaz.

          Biliriz ki, güzel ülkemiz de her yıl orman yangınları olur, kafamıza taş düşer gibi her yıl vurur geçer ağlarız sızlarız sonra unuturuz. THK uçakları çalışmıyor dediniz, adamlar bir tatbikatla uçakların tıkır tıkır çalıştığını tüm dünyaya gösterdiler. Hemen THK kayyuma devredildi, ülkem yanıyor kayyumun başındaki adam düğünde eğleniyor. Ülkemin ormanlarını üç tane kiralık uçağa teslim eden itibar sahibi devlet büyüklerimiz, ülkemizin turizm merkezlerine en yakın yerler yanıyor farkında mısınız?

        Alıştık mı ne, 128 milyar dolar nerede diye soracağımıza hep beraber yardım topluyoruz, bu kadar Devlet erkânını itibar aştırmayı bilen yurdum insanı bu yangınları mı yenemeyecek, biz ne depremler ne afetler ne yangınlar gördük, kurtuluş savaşı vermiş bir halkın torunlarıyız biz ama bizim de bir sabrımız var. Üç tane uçak almayan, alamayan demeyeceğim almayan bir iktidarın itibarında nasıl bir patlama olur artık siz karar verin.

         28 Temmuz 2021 tarihinde resmi gazetede bir kanun maddesi yayınlanarak yürürlüğe girdi haberiniz var mı? (TURİZMİ TEŞFİK KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN) başlığı adı altında yayınlandı 7334 sayılı Kanun. Peki, bu kanun neyi getiriyor? https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/07/20210728-2.htm  Bu yasayı okumanız halinde, benim gibi sizin de aklınızda deli sorular belirecektir. Bu yasanın çıkmasıyla peş peşe bu yangınlar neden başladı? Neler dönüyor neler oluyor?


 
 
“İTİBARDAN TASARRUF OLMAZ” https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/07/20210728-2.htm
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET