Advert

ŞANLIURFA VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİLERİ VATANDAŞLARI CANINDAN BEZDİRDİ

Şanlıurfa kamu-der İl Başkanı Halil Büyükaslan “24 saatte 10 saat elektriğimiz var 14 saat elektriğimiz yok

ŞANLIURFA VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİLERİ VATANDAŞLARI CANINDAN BEZDİRDİ
ŞANLIURFA VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİLERİ VATANDAŞLARI CANINDAN BEZDİRDİ Ekspres Aydın
Advert

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesinde son dönemde sıklaşan elektrik kesintileri başta esnaf ve çiftçi olmak üzere vatandaşları  canından bezdirdi.

Neredeyse her gün ortalama 4 Saat süren kesintilerden dolayı esnaf ve çiftçi büyük sıkıntı yaşarken, vatandaşta elektrik kesintilerinin  meydana  gelen arızalarla günde 10 saat elektrik kesilmesine sesini çıkarmayan yerel yönetime tepki gösterdi.

ESNAF KALDIRIMLARA JENERATÖR KURDU

Akçakale’de yaklaşık bir aydır yaşanan  elektrik kesintileri nedeniyle ilçedeki esnafın büyük çoğunluğu jeneratör kullanmak zorunda kalıyor. Neredeyse her dükkânın önünde irili ufaklı jeneratör bulunurken, kesintiler maddi kayıpların yanında ses ve görüntü kirliliğine neden oluyor. Daha kış gelmeden sıklaşan kesintiler, kış aylarının daha zor geçeceğinin işaretini veriyor.

ESNAF ŞİKÂYETÇİ

İlçede hemen hemen her gün  elektrikler de ‘bakım var’ gerekçesi ile kesildiğini, normal gün içerisinde de zaman zaman elektriklerin verilmediğinden yakınan esnaf, kesintiler nedeniyle işlerinin olumsuz etkilediğini belirtiyor. İşlerin durgun olduğu bir dönemde kesintiler nedeniyle zor durumda kaldıklarını da belirten esnaf, “Sürekli bakım gerekçesi ile elektrikler kesiliyor, ne bitmez bakımları varmış. Planlı kesintilerin yanı sıra gün içerisinde de zaman zaman kesintiler meydana geliyor. Zaten kazandığımız üç kuruş para, onu da bazı günler jeneratör yakıtına veriyoruz. Kesintiler hakkında bilgi almak istediğimizde yetkili bulamadığımız gibi çoğu zaman da cevap verecek birini de karşımızda bulamıyoruz” şeklinde konuştular.

Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan Şanlıurfa kamu-der İl Başkanı Halil Büyükaslan çarpıcı açıklamalarda bulunarak konu ile ilgili vatandaşlarımız mağdur,kimse çıkıp neden sorusunu sormuyor,olan hep vatandaşa oluyor”dedi.

Şanlıurfa kamu-der İl Başkanı Halil Büyükaslan  Şanlıurfa Akçakale ilçesinde Günde 4 saat elektrik kesintisi oluyor arıza hariç ve günde 10 sefer kesiliyor her bir arıza için bir saat yarım saat 40 dakika yani 24 saatte 10 saat elektriğimiz var 14 saat elektriğimiz yok Akçakale Harran ovasında ekilen ürünler Pamuk ve Mısır yüz binlerce hektar alan susuzluktan neredeyse kurudu,ekilen ürünler hepsi zarar gördü mahsulü zamanında sulayamadığımız zaman  rekolte ve kalite yarı yarıya düşecek bu milli bir servet Şanlıurfa TEDAŞ yetkilileri ve Akçakale yerel siyasetçilerine sesleniyorum bu işe bir an önce bir çare bulunmazsa önümüzdeki kış hepimiz için çok zor geçecek.

Şanlıurfa kamu-der İl Başkanı Halil Büyükaslan  Şanlıurfa Akçakale ilçesinde eğer borcu olan varsa gitsin o kişiyi bulsun ve elektriğini kessin birkaç kendini bilmez vatandaş  için bütün insanların günahını almaya ne hakları var hükümet her şeyden haberdar, Sadece TEDAŞ'tan mı haberi yoktur burada hükümette de sesleniyoruz TEDAŞ'a dur denilmez ise pandemiden dolayı sıkıntı içinde olan esnaf ve çiftçi şimdide elektrik ve susuzluk yüzünden mağdur  AK Parti'nin Şanlıurfa Milletvekilleri  Akçakale Harran ve Şanlıurfa da hükümet’in TEDAŞ'a dur demesini istiyoruz”dedi.

Haber

Hasan Debreli Kacar 

Mısır Pamuk TEDAŞ TEDAŞ' Şanlıurfa TEDAŞ AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Akçakale Harran Şanlıurfa kamu-der İl Başkanı Halil Büyükaslan Şanlıurfa Akçakale
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”