Advert

GOYGOYCULUĞU BIRAKIN BİRAZ SAMİMİ OLUN

Kuşadası CHP İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek  AKP İlçe Başkanı Mustafa Gökçe ye sert tepki gösterdi. Mustafa Gökçe’nin yaptığı açıklamaları samimi görmediklerini belirten Gürbilek "AKP İlçe Başkanı’nın eğer çözüm önerileri varsa mağdur vatandaşlarımızın önünde tartışmaya hazırız" dedi. 

 GOYGOYCULUĞU BIRAKIN BİRAZ  SAMİMİ OLUN
 GOYGOYCULUĞU BIRAKIN BİRAZ  SAMİMİ OLUN Ekspres Aydın
Advert

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gökçe ne yazık ki her zaman olduğu gibi talihsiz, ciddiyetten uzak bir açıklama yaparak gündem değiştirme çabası içine girmiştir. Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel’in basın mensupları ile gerçekleştirdiği bir programda kayan evler olarak da bilinen bölgeyle ilgili gelen bir soruya verdiği cevaptan yola çıkarak ciddiyetten uzak bir savunma yapmıştır.
Kuşadası kamuoyunca kayan evler olarak da bilinen bölge ile ilgili Kuşadası Kaymakamlığı’nın öncülüğünde devlet disiplini ve samimiyetle ciddi bir çalışma yürütülmektedir. Ancak AKP İlçe Başkanı durumdan vazife çıkartarak fevri açıklamalarda bulunmuştur.  Yaptığı açıklamalar çözüme yönelik değil suçluluk duygusu içinde savunmaya yönelik günah çıkarma eyleminden öte başka bir şey değildir. Taraflar arasında özel hukuk ilişkisi doğmuş bu konuyu ne belediye meclisinin ne de başkanlığının bir karara bağlaması mümkün değildir. Hukuken böyle bir şey yapabiliyorlarsa AKP grubu olarak meclise kendileri bir önerge versin. Bu konuda önlerinde bir engel yoktur. Hukuka aykırı bir durumda önerge verebiliyorlarsa buyursunlar versinler. Bir konuda çözüm önerileri varsa grup olarak meclis gündemine taşımak bizlerin olduğu kadar AKP meclis grubunun da sorumluluğundadır. Kamuoyu önünde şirin gözükme çabalarının geçmişte olduğu gibi bugünde Kuşadası sorunlarının çözümünde bir etkisi yoktur. O heyecanlı ama dayanaksız çıkışlarının sorun çözme kabiliyeti yoktur. Bu konuda samimi olmadıklarının bir diğer göstergesi de,  bölgedeki caminin ibadete açılabileceği tespitlerimizi İlçe Müftülüğü’ne bildirmemize rağmen aylardır açılmayan cami için en ufak bir girişimleri olmamıştır. Madem bir iş yapacaklar önce camiyi hizmete açtırsınlar. Buradan İlçe Başkanı Mustafa Gökçe’ye açık çağrımızdır. Eğer hukuki bir çözüm önerileri var ise bizzat kayan evlerin mağdurları önünde konuşmaya ve tartışmaya hazırız. Kimse arkadan dolanıp halk goygoyculuğu yapmasın"dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gökçe Ömer Günel Kuşadası CHP İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek akp chp Kuşadası
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”