Reklamı Geç
Advert

BAŞKAN ÖNDEŞ"BELEDİYE HİZMET BİNASINI SATIN ALIYOR"

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in belediye hizmet binasının mülkiyetini satın alma girişimleri sonuç vermeye başladı. Germencik Ziraat Odası ile beraber kullandıkları binanın satın alınması için süreçte önemli mesafe kat edildi.

BAŞKAN ÖNDEŞ
BAŞKAN ÖNDEŞ Ekspres Aydın
Advert

Germencik Belediyesi tarafından Ziraat Odası ile beraber kullanılan hizmet binası için önemli bir adım daha atıldı. Önceki dönem Belediye Başkanı Ümmet Akın tarafından kiralanan, 3 yıl sonra ise Belediye Hizmet Binası olarak değişikliği yapılan binanın plan değişikliği kararı Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylandı. Germencik Ziraat Odası ile birlikte kullanılan hizmet binası için 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde göreve gelen Başkan Fuat Öndeş kamulaştırma davası açtı. Mahkeme heyeti, ‘Binanın kamulaştırılmasına ve Germencik Belediyesi’ne bırakılmasına’ karar vermiş, yine mahkeme tarafından kamulaştırma bedeli Germencik Ziraat Odası Başkanlığı’na ödenmek üzere dosyaya yatırılmasına karar verilmişti.

Başkan Öndeş’in çabalarıyla önemli yol alınan kamulaştırma süreci 5 Ekim’de yapılan Meclis Toplantısı’nda da gündeme geldi. Binanın kamulaştırılması için kredi kullanılmasını kabul eden bazı Cumhur İttifakı üyeleri, bir süre sonra kamulaştırma karşı çıkmış ve büyük şaşkınlık yaratmıştı. Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri’nin taleplerinin usule uygun olmadığını söyleyen Başkan Fuat Öndeş, kararın iptali için dilekçe verilmesinin usule ve mantığa uygun olmadığını söyleyerek Cumhur İttifakı’nı uyarmış ve karışıklığı gidermişti.

Başkan Fuat Öndeş: 45 bin kişinin belediye başkanı olarak konuşuyorum

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Fuat Öndeş, “Ben bir Belediye Başkanı olarak Belediye Binası almaya çalışan biriyim. Hali hazırda Ziraat Odasını mağdur edecek bir durum yok. Ben ve meclis üyelerimiz de dahil hepimiz ziraat odası üyesiyiz. 7 bin 252 kişi Ziraat Odasına üye olabilir. Ben 7 bin 252 kişi de dahil 45 bin kişinin Belediye Başkanı olarak konuşuyorum. Bu bina ne bizim şahsımıza aittir nede Ziraat Odası Başkanının şahsına aittir. Ziraat Odası Başkanlığının ve Belediyemizin kendine ait bir binası olması, hizmetlerin daha verimli olması bizlerin en büyük isteğidir. Bu bölge Belediye Hizmet Binası olarak imarda onaylanmış. Bizler Ziraat Odasının buradan uzaklaşmaması için onlar adına ilçe tarım binasının yakınında bir binanın bilirkişisini yaptırdık. Ödeyeceğimiz para ile burayı satın alabilir ve dekorasyonunu dahi yaptırabilirler. Bunun herkese faydası olacak. Amacımız bir yeri fethetmek değil. Çiftçiye en çok destek olan Belediye biziz. Bu bağlamda da Ziraat Odası Başkanı ile kurdelesini birlikte keseceğimiz bir binayı Ziraat Odası Başkanlığımıza kazandırmak istiyoruz. Burada bir düğüm var. Biz bu düğümü çözelim diye mücadele ediyoruz. Fikrinize saygım var ama ziraat odası üyeleri dahil herkes başımızın tacıdır” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ÖNDEŞ"BELEDİYE HİZMET BİNASINI SATIN ALIYOR" Germencik Ziraat Odası Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş belediye hizmet binası Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi Ümmet Akın Germencik Belediyesi Cumhur İttifakı Çiftçi
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET