Advert

Tek Umudumuz Başkan ÇERÇİOĞLU

Vatandaşın tek umudu ekmek de 2,5 tl olunca dar gelirli asgari ücretli ve emekliler evine ekmek götüremez oldu.

Tek Umudumuz Başkan ÇERÇİOĞLU
Tek Umudumuz Başkan ÇERÇİOĞLU Ekspres Aydın
Advert

 


Ülkemizde yaşanan pandemi nedeni ile oluştuğu söylenen yüksek enflasyon ve fiyat artışları vatandaşı canından bezdirdi.
En son dolar’ın 10 liraya ulaşması, market fiyatlarının neredeyse %50 artması, akaryakıta gelen son zamlardan sonra, vatandaşın tek umudu ekmek de 2,5 tl olunca dar gelirli asgari ücretli ve emekliler evine ekmek götüremez oldu.
Gazetemiz Ada Meclisi sosyal medya ve whatsapp ihbar hattına konu ile ilgili bir çok serzeniş te bulunan dar gelirli vatandaşlar; "elimizde bir tek ekmek kalmıştı, onu da 2.5 lira yaptılar. Günde beş ekmek alan  asgari ücretli veya emekli  ayda 375 lira ekmek parasını bu kış kıyamette nasıl vercek? İyi ki Halk Ekmek var. İyi ki Başkan Çerçioğlu var" dediler.

1 EKMEK 2,5 TL OLMAZ”


Kuşadası’nda hizmet sektöründe  asgari ücretle çalışanlar ve bu devlete 25 yıl hizmet etmiş 2000 liranın altında maaş alan emekli  dar gelirli vatandaşlar gazetemiz sosyal medyalarından ve whatsapp ihbar hattımızdan bize ulaşıyor, sorunlarının dile getirilmesini istiyorlar. Son ekmek zammı konusunu  değerlendirdiler. “Ekmeğin fiyatının 1,75 TL olması bile rahatsızlık oluşturuyordu. Şimdi fiyat 2,5 TL oldu. Halimiz hsrap" diyorlar. Şimdi homurdanmalar daha da artacak. Bence de haklılar. 1 ekmek 2 ,5 TL olmaz. Ekmeğin bu fiyata yükselmesinde fırıncıların ve satıcıların bir suçu olduğuna inanmıyorum. "Unun çuvalının 200 TL’nin üzerinde  olacağı söyleniyor. Mecburen ekmeğin fiyatı 2,5  TL oldu" diyenler olabilir. Asgari ücretli ve 2 bin lira bile maaşı olmayan emekliler yaşayamaz duruma geldik tek umudumuz halk ekmek. Kuşadası’nda belli noktalarda  Halk Ekmek büfeleri var. Fakat pandemi döneminde diğer illerden gelerek  ve Kuşadası’na tamamen yerleşenler olmasından dolayı nüfus artışı olunca .. çoğu mahallede insanlar halk ekmeğe ulaşamıyor. Gezici araçlar belli sitelere uğruyor.  Onlar da ne yapsın ne tarafa yetişsinler? Nüfus kalabalık, Aydın Büyükşehir Yetkililerine sizin aracılığınızla sesleniyorum: "Biz asgari ücretliler ve emekliler için mahallelerde Halk Ekmek Büfeleriniz var. Sağolun varolun teşekkür ediyorum ama biraz daha arttırın bu büfelerin sayını. Halk Ekmek de olmasa evimize ekmek götüremeyecek duruma geldik. Artık Tek Umudumuz Çerçioğlu” diye mağduriyetlerini dile getirdiler.

Editör ;Yasemin Evren

Haber; Hasan Debreli Kacar

1 EKMEK 2 5 TL OLMAZ” Kuşadası asgari ücret emekli 1 EKMEK 2 5 TL OLMAZ Artık Tek Umudumuz Çerçioğlu
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”