Latmos'a Rahmet Geldi' oyunu Germencik’te sergilendi

Germencik Belediyesi Konferans ve tiyatro salonunda Hüsnü ERTUNG’un yazıp yönettiği oyunu bir grup Tiyatro sanatçısı tarafından, Latmos’a Rahmet Geldi oyunu sergilendi.

Latmos'a Rahmet Geldi' oyunu Germencik’te  sergilendi
Latmos'a Rahmet Geldi' oyunu Germencik’te  sergilendi Ekspres Aydın
Advert

 

(ADÜ) Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Yalova  Germencik Belediye Başkan Yardımcısı Muttalip Özsemerci  meclis üyeleri ve çok sayıda  vatandaşın katıldığı   Germencik Belediyesi işbirliği ile Belediye Konferans ve tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyuna ilgi oldukça fazlaydı.

Latmos’un tarihi önemine  dikkat çeken oyuna  Latmos’un tarihi değerlerini ortaya çıkaran Alman Arkeolog Anneliese Peschlow’a vefa için sahnelenen bu tiyatro oyunun da, antik adı Latmos olan Beşparmak Dağları’ndaki doğal ve kültürel kaynak değerlerinin önemi ve oyunda ayrıca her geçen gün maden ocakları tarafından tahrip edilen doğal peyzaja, 500 milyon yıllık eşsiz güzellikteki kayaların yok oluşuna işaret edildi.

Hasan Debreli Kacar 

 

(ADÜ) Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Yalova Germencik Belediye Başkan Yardımcısı Muttalip Özsemerci Germencik Belediyesi Germencik Belediye Başkanı Fuat ÖNDEŞ
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”