Reklamı Geç
Advert

HADDİNİZİ BİLİN..

AKP'Lİ YÖNETİCİ ELEŞTİRİ YAPAYIM DERKEN 'ATATÜRK'E 'TANRI' BENZETMESINDE BULUNMASINA KUŞADASI CHP KADIN KOLLARI BAŞKANINDAN SERT TEPKİ...

HADDİNİZİ BİLİN..
HADDİNİZİ BİLİN.. Ekspres Aydın
Advert
AKP Kuşadası İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi ve Medya Tanıtım Başkanı Elif Genç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla baltayı taşa vurdu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in açıklamasına tepki gösteren Genç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e tanrı benzetmesi yapması bir çok kesimden tepki topladı.  

Akp'li yöneticiye Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Taşdelen Dağlı dan sert tepki...  HADDİNİZİ BİLİN...!
Cumhuriyet Halk partisi Kuşadası Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Taşdelen Dağlı"AK Parti Kuşadası İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Elif Eralp Genç’in, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstü önünde düzenlenen törene katılan çocuklar için sosyal medya hesabından paylaştığı ‘4-6 yaş çocuklar büst önünde ayin yapınca çağdaş, Kur-an kursuna gidince ortaçağ zihniyetine sahip oluyor” ifadeleri kabul edilemez.
Aktif olarak yerel siyasetin içerisinde bulunan bir kadın olan Sayın Elif Eralp Genç, bu paylaşımı ile AK Parti’nin gizlemeye çalıştığı zihniyetini, kafa karışıklığını ve iki yüzlülüğünü bir kez daha ortaya koymuştur. Elma ile armudu karıştıran bu zihniyet bir kez daha laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü dinin ve Kur’an-ı Kerim’in karşısında konumlandırarak kendi aklınca yarattığı suni gündemle toplumu bölmeye ve kutuplaştırmaya çalışmaktadır.
Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak bu zihniyeti ve onun gündelik, politik yaşam içerisindeki “erkek” tezahürlerini çok iyi biliyoruz. Ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün pek çok gelişmiş ülkeden önce Türk kadınına tanıdığı seçme ve seçilme hakkı sayesinde siyasi arenada kendisine yer bulan bir kadının kaleminden çıkan bu ifadeleri her şeyden önce hicapla karşılıyor ve Sayın Elif Eralp Genç’i haddini bilmeye davet ediyoruz.
Kimsenin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun anısını yaşatmak için düzenlenen etkinliklere katılan çocuklarımıza dil uzatmasına ve kendilerine siyasi rant sağlamaya çalışmalarına izin vermeyeceğiz. Sayın Elif Eralp Genç nezdinde bu zihniyetin tüm temsilcilerine Ulu Önderimizin geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için söylediği “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz” sözlerini hatırlatarak Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak kimsenin ışığımızı karatmasına izin vermeyeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyoruz,dedi
HADDİNİZİ BİLİN.. AKP'Lİ YÖNETİCİ ELEŞTİRİ YAPAYIM DERKEN 'ATATÜRK'E 'TANRI' BENZETMESINDE BULUNMASINA KUŞADASI CHP KADIN KOLLARI BAŞKANINDAN SERT TEPKİ Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Taşdelen Dağlı Ayş
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET