Esnaf Odası Siyaset Yeri Değildir

ÇALIM’IN TUTUMU ESNAFLIK AHİLİK KÜLTÜRÜNE YAKIŞMIYOR

Esnaf Odası Siyaset Yeri Değildir
Esnaf Odası Siyaset Yeri Değildir Ekspres Aydın
Advert

Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde mevcut  başkan  ve aynı zamanda tekrar başkan adayı olan Ahmet Çalım , Kuşadası  Esnaf ve Sanatkarlar Odası nı  siyasete alet ederek Kuşadası Esnafını da canından bezdirdi., Esnaflar odaların  siyaset yeri olmadığını kaydetti.

Sayın Çalım  12.11.2018 de neden kime  nereye mektup yazdın?

Bir grup esnaf odası üyesi ve Sosyal medya dan da tepkilerin yükseldiği  Kuşadası  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Çalım’ın  odayı siyasete bulaştırdığını belirterek  Geçtiğimiz 31 Mart Yerel seçimlerinden önce 12/11/ 2018 tarihli bir mektup ortalarda dolaşıyor ..! Bir siyasi  partinin Belediye Başkan Adayı  hakkında yine o partinin genel merkezine yazılan mektup ile  ilgili O günlerde yaşanılan  seçim sürecinde tarafsız olmamasına tepki gösteren  oda üyesi esnaflar açtı ağzını yumdu gözünü..Kuşadası  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çalım’ın her siyasi görüşten esnafın bulunduğu ve tarafsızlık ilkesinde işlev gören odayı siyasete bulaştırmasının etik olmadığı ve tepki gösteren oda üyelerinin kendisine defalarca sen meslek odası başkanısın senin siyasi tarafın olamaz. bir partinin belediye başkan adayları hususunda nasıl olurda yönlendirici mektup yazarsın O zaman oda seçiminde başkanlığa aday olmayacaktın . Bizler odaya kayıtlı esnaflar olarak odamıza siyaset girmesine ya da bir siyasi partinin uydusu olmasına karşıyız ve izin vermeyiz” ifadelerini kullandıklarını ama  Sayın çalım’ın  kendilerini dinlemediği odayı siyaset odası haline getirdiğini ve rahatsız olduklarını dile getirdiler.

ÇALIM’IN TUTUMU ESNAFLIK AHİLİK KÜLTÜRÜNE YAKIŞMIYOR

Esnaflar “İlçemizde binlerce esnafımızı temsil eden esnaf odamız ideolojik kutuplaşmaların bir alanı olmuştur. Esnafın, tüccarın zanaatkârın çatı kuruluşu olan oda siyasileşerek asıl konularından uzaklaşmıştır. Odalar kesinlikle siyaset yeri değildir ve olamaz. Bugün bir başkanın belirli belediye başkan adayların lehinde ve aleyhlerinde faaliyette bulunması ve propaganda yapması, hiç hoş karşılanacak bir durum olmaması ile birlikte esnaf ahilik kültürüne de hiç ama hiç yakışmamaktadır. Esnaf temsilcisi bir başkanın görevi, esnafın işlerini kolaylaştırıp daima yanlarında olması gerekirken, maalesef görüyoruz ki oda başkanının makamı seçildiğinden beri seçim ofisi olmuştur,tasvip etmiyoruz onaylamıyoruz dediler.

Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kuşadası Esnafı 12.11.2018 de neden kime nereye mektup yazdın Ahmet Çalım Kuşadası siyasi parti Belediye Başkanı Belediye Başkan Adayı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çalım ÇALI
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”