BAŞKAN GÜRBİLEK"BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLUNAMAZ"

Akp ilçe başkanı Mustafa Gökçe’nin sosyal medyada yaptığı paylaşıma Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK’ten sert cevap geldi

BAŞKAN GÜRBİLEK
BAŞKAN GÜRBİLEK Ekspres Aydın
Advert

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz sayın başkan iktidar partisi ilçe başkanı olarak ilçenin sorunları ile ne zaman ilgileneceksiniz dedi

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK “Sayın Akp İlçe Başkanı Mustafa Gökçe bir kez daha bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamayacağının örneği niteliğinde bir paylaşım yapmış. Göreve geldiğinden bugüne birçok başarılı projeye imza atan belediye yönetimine karşı uydurma ve gerçeklerden uzak ithamlarda bulunmuş.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK “Sayın Gökçe’ye fısıldanan yanlış bilgilendirmelerin aksine, Belediyemizin “Mineral ve Fosil Müzesi” adı ile özel müze kurma talebi Turizm ve Kültür Bakanlığının 11.01.2022 tarih ve 2097107 sayılı olur yazısı ile uygun görülmüştür. Aydın İl Kültür Müdürlüğü Müze Müdürlüğü koordinesinde, müzede bulunan envanter kayıtlarının tamamlanmasının ardından özel müze statüsünde önümüzdeki günlerde ziyaretçilerine açılacaktır. Bu bilgilere göre Sayın Gökçe, sırf belediye yönetimini eleştirmek adına kendi partisinin Turizm Bakanlığı tarafından verilen belgeyi sahte, müzeyi de kaçak olarak nitelendirmiş olup, yorumu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK “Diğer bir ithamında yer alan “ Tarihi Kuşadası Limanı ve Kültürel Rotalar “ projesi kapsamında Ege Mutfağı Evi olarak nitelendirilen alan da gerçekte atıl duruma bırakılmamıştır. Aksine, asıl amacına uygun çalışmaların yapılacağı bir eğitim atölyesi haline getirilecektir. Bölgemizdeki gastronomi dernekleri, STK’lar ve ADÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcımız Sayın Aziz Bostan ile bilgi ve fikir alışverişinde bulunarak koordineli olarak yürütülen çalışmalarda bu binamız da Ege Yöresine ait yemeklerin yapıldığı bir gastronomi eğitim atölyesi haline getirilecektir. Gerek esnafımızın gerekse ilgili vatandaşlarımızın yararlanabileceği bir yemek eğitim atölyesi olarak hizmete girecektir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK “Sayın Gökçe’nin asılsız ithamlarının aksine GEKA’dan alınan ve çürümeye bırakılan tek bir proje yoktur. Hiçbir projede hibeler amacı dışında kullanılmamıştır. Hiçbir hibenin de faizi ile geri alınma durumu yoktur. Tüm bunların aksine Kuşadası turizmine ve tanıtımına katkı sağlayacak birçok proje talebimiz, mali destek verilmemiş olmasına rağmen belediyenin kendi imkanları ile hayata geçirilmektedir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK “Doğru bilgi edinebilmeniz için birkaç kültürel projemizden kısaca bilgi vereyim.

 

Kentimizde bulunan 11 tarihi çeşme kendi kaynaklarımızla onarıma alınmıştır. Edebiyatımızın en önemli ismi Reşat Nuri Güntekin’in hatıraları ile yaşayan binamız ve bağlantılı olan Efe Suphi evi renove edilerek yakın zamanda birçok yazarımızın da konaklayabileceği söyleşi ve imza günleri yapabileceği Çalıkuşu Yazar Evi olarak hizmete girecektir.

 

Osmanlı dönemi tarihi mirasımız olan 200 ila 400 yıllık mezar taşlarımız ile ilgili Ege Üniversitesi Sanat Tarihi bölüm başkanı Erkan Daş hocamız ile koordineli olarak yapılacak açık hava müzesi çalışmalarımız hızla sürdürülmektedir. Çevre duvarları tamamlanan alanımız kısa süre içinde açık hava müzesi olarak tarihi mirasımızın sergileneceği bir alan olacaktır.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK “Sayın Mustafa Gökçe, konu açılmışken; iktidar partisinin ilçe temsilcisi olarak, ilçenin gerçek sorunları ile ne zaman yakından ilgileneceksiniz? Örneğin geçtiğimiz günlerde Davutlar’da meydana gelen ve 8 vatandaşımızın ölümden döndüğü trafik kazası ile ilgili bir açıklamanız, eleştiriniz olacak mı? Malumunuz karayolları sorumluluğundaki bu güzergahta her yıl onlarca ölümlü ve yaralamalı trafik kazası yaşanmaktadır. Bu konuda herhangi bir girişiminiz olacak mı? Garaj kavşağındaki olmayan yağmur suyu drenaj hattını ne zaman eleştireceksiniz? Her gün sağanak yağmur gibi gelen zamlarla ilgili ne zaman eleştiri yapacaksiniz?

 

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK “Sayın Gökçe, işi gücü bırakıp her fırsatta bilgi eksikliği ile belediye yönetimine karşı boş eleştiri yapma göreviniz haricinde bir göreviniz yok mu? Yaşadığınız kentte artık güzel şeyler oluyor. Gelin şehri beraber gezelim, yapılanları kendi gözünüzle görün. Gerçek bilgiler ile donatalım sizi. Artık bu tarz içi boş yorumlarla gündemi meşgul etmeyin.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet GÜRBİLEK Akp İlçe Başkanı Mustafa Gökçe Aydın İl Kültür Müdürlüğü
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”