Minibüsçülerden akaryakıt zammına tepki: Mazot parasına çalışıyoruz

Akaryakıta her geçen gün zam geldiğini belirten Kuşadası Şehiriçi Minübüsçüler Kooparatif Başkanı Mustafa KESKİN , "Şu anda minibüs camiasında akaryakıt için çalışıyoruz. Tüm Yetkililere sesleniyoruz akaryakıtın düşürülmesini istiyoruz çok mağduruz." dedi.

Minibüsçülerden akaryakıt zammına tepki:   Mazot parasına çalışıyoruz
Minibüsçülerden akaryakıt zammına tepki:   Mazot parasına çalışıyoruz Ekspres Aydın
Advert

 

Son dönemde akaryakıta üst üste gelen zamlara tepki gösteren minibüsçüler, kazandıkları paranın büyük çoğunluğunu mazot parası olarak vermek zorunda kaldıklarını, son dönemde para kazanamaz duruma geldiklerini ifade ettiler.

Yaklaşık 3 ay içerisin birbiri ardına gelen zamlar sonrasında fiyatı ikiye katlanan akaryakıt, taşımacılık sektörü başta olmak üzere neredeyse tüm sektörleri dolaylı olarak olumsuz manada etkiledi.

 

Başta dolar kuru sebebiyle yapılan artışlar, ardından maliyet artışları bahanesiyle yeniden ard arda yüksek miktarda zamlar yapıldı. Yaşanan zam furyası sebebiyle aracını dışarı çıkarmakta bile zorlanan vatandaşların yanı sıra toplu taşıma hizmeti sunan esnaf da ciddi oranda olumsuz etkilendi.

 

Akaryakıta yapılan zam, taşımacılık fiyatlarının değişmesine, buna bağlı olarak tüm yaşam malzemelerinde de fiyat artışına sebep oldu.

 

Akaryakıt zamları ile ilgili Ada Meclisi muhabirine konuşan minibüsçüler, ard arda fahiş oranlarda yaşanan zamlar sebebiyle artık para kazanamadıklarını, kazandıkları parayı da mazota vermek durumunda kaldıklarını söylediler.

Akaryakıta her geçen gün zam geldiğini belirten Kuşadası Şehiriçi Minübüsçüler Kooparatif Başkanı Mustafa KESKİN  , "Şu anda minibüs camiasında akaryakıt için çalışıyoruz. Tüm Yetkililere  sesleniyoruz akaryakıtın düşürülmesini istiyoruz çok mağduruz." dedi.

"Geçen sene en fazla 250 TL'ye mazot alıyorduk şimdi ise 650-700 TL'ye alıyoruz"

"Akaryakıt zamları bizi perişan etti" diyen Mustafa KESKİN , "Haftalık değil artık günlük zam geliyor. Arabaları görüyorsunuz halimiz ortada benim ve benim gibi çalışan onlarca arkadaşım var..! Bu kazandığımız  parayı çocuklarımıza mı, kiramamıza mı, faturalarımıza mı verelim?  Bilemedik ne yapacağımızı şaşırdık! Çalışıyoruz ama sadece mazota çalışıyoruz. Geçen sene en fazla 250 TL'ye mazot alıyorduk. Şu anda 650-700 TL'ye mazot alıyoruz. Bu durum şu anda bizi kurtarmıyor, eksideyiz. Nereye kadar gider bilmiyorum. Mazotun düşmesini istiyoruz. Araba günde 650, 700 TL para kazanıyor. Arabaya mı yazalım kendimize mi alalım parayı bilmiyoruz." şeklinde konuştu.

"Akşama kadar çalışıyoruz, çalıştığımızın tamamı mazota gidiyor"

Artık söylenecek sözlerin de para etmediğini ifade eden Başkan Mustafa KESKİN ise şöyle konuştu:

"Söylenecek o kadar çok şey var ki söylesek bile fayda etmez. Duysalar da duyumsamazlıktan gelirler. Mesla ben sabahtan akşama kadar çalışıyorum, kazandığımın tamamını mazota veriyorum. Geçen sene 6,20 kuruş, 6,40 kuruş olduğunda 20 kuruş için oflayıp pufluyorduk. Geçen sene ile bu sene arasında 8 lira ile 10 arasında zam geldi. Biz akşamdan akşama fullüyoruz. Deponun bitmesini beklemiyoruz. Geçen sene 260-270 TL civarında mazot alıyorduk ama bugün 650-700 liralık alıyoruz. Aşırı yüksek bir zam geldi. Bunun önüne geçilmesini bekliyoruz mazot parası vermekten çocuklarımıza para götüremiyoruz. Öyle tahmin ediyorum ki, 2023 yılına kadar da mazot 30 TL'yi bulacak. Akşama kadar çalışıyoruz, çalıştığımızın tamamını  mazota veriyoruz el insaf"dedi.

Minibüsçülerden akaryakıt zammına tepki Mazot parasına çalışıyoruz Akaryakıta yapılan zam Ada Meclisi Kuşadası Şehiriçi Minübüsçüler Kooparatif Başkanı Mustafa KESKİN
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”