Advert

Kuşadası'nda Milli Park Ruhsat İptalleri ile Tekrar Gündem de

Serkan GÖL"Turistin gelmesi engellensin, istihdam engellensin, kamu geliri engellensin, yatırımcı küstürülsün! Bu şekilde bu işin sonu nereye varacak?

Kuşadası'nda Milli Park Ruhsat İptalleri ile Tekrar Gündem de
Kuşadası'nda Milli Park Ruhsat İptalleri ile Tekrar Gündem de Ekspres Aydın
Advert

Daha önce  11 firmanın yarıştığı ihalede 4 milyon TL. Bedelle en yüksek teklif vererek ihaleyi alan Serkan Grup Turizm Yatırımcılığı ve İşletmeciliği Limited Şirketi yetkililerinin Milli park’ta yaşadıkları bürokratik engellerle ilgili yaptığı basın açıklamasıyla gündemde kalmaya devam ediyor.

 

Milli park ihalesini alan Serkan Grup Turizm Yatırımcılığı ve İşletmeciliği Limited Şirketi ihaleyi aldığı günden bu güne toplam da 16 Milyon lira yatırım yapıldığını halihazırda 95 kişiye istihdam yaratıldığını bürokratik engeller olmasa 55 kişiye daha iş imkanı yaratılacağını ama buna fırsat verilmediğini söyledi.

Serkan Grup Turizm Yatırımcılığı ve İşletmeciliği Limited Şirketi Yönetim kurulu başkanı iş insanı Serkan GÖL "Bürokratik engeller olmasa yatırımlarımız devam edecek,bizi yatırımcı olarak küstürmeye çalışıyorlar.

Serkan Tavukçuluk Limited Şirketi olarak gıda sektöründe başlayan ve bugün Serkan Grup Turizm Yatırımları ve İşletmeciliği Limited Şirketi Yönetim kurulu başkanı Serkan GÖL"

Bu yaşananlar madalyonun görünen yüzü. Bir de madalyonun görünmeyen yüzü var.

Yaşadığım bürokratik engellemeleri ve mağduriyetimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizler aracılığıyla sesimi Bölge Milletvekillerimize, Aydın Valimize duyurmak istiyorum.Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bürokrasiye takılan yatırımların önünü açan bir politika izliyor olmasına rağmen turizmin gözbebeği Kuşadası’nda farklı bir uygulama söz konusu.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, "yatırım ortamını daha da iyileştireceğiz." diyor.

"Yatırımcılar benim karşıma bürokratik engellerle gelmesin" diyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, biz yatırımcı iş insanlarına bakış açısı bu şekildeyken, Serkan Grup Turizm Yatırımları ve İşletmeciliği Limited Şirketi sahibi Serkan Göl olarak Aydın’da mağduriyet yaşıyorum"

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından imzalanan bir sözleşmem var.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devletimizin Bakanlığıdır.

Devletimizi Aydında sayın Valimiz temsil ediyor ve bu durumda bu sözleşmenin bir tarafı Devletse, sayın Valimizin bu sözleşmeye sahip çıkmasını ve bizlere yardımcı olunmasını bekliyorum.

Ne yazık ki, sözleşmem bazı kurumlarca, yok sayılmak isteniyor ancak Devletimiz güçlüdür, yatırımcıyı korur, teşvik eder.

Yereldeki yöneticilerimizin de Hükümetimiz başındaki Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyona göre hareket etmesi, politikaları uygulaması, biz yatırımcı iş insanlarının işlerini kolaylaştırıcı şekilde yaklaşım sergilemelerini bekliyorum.Yasaklamak en kolay şeydir ve bana göre zayıflık göstergesidir. Öngörülen faaliyetlerin sürdürülebilirliğini sağlamak devlet sorumluluğu ve mutlak gücün gereğidir. Devletimiz güçlüdür ve her hususta gerekli önlemleri almaya muktedirdir.Kanunsuz bir şey istemiyorum.

Türkiye’deki tüm Milli Parklarda Bakanlığımız tarafından yapılması öngörülmüş faaliyetleri ben de gerçekleştirmek istiyorum. Uludağ Milli Parkı, Marmaris Milli Parkı, Spildağı Milli Parkı, Tavşanburnu Tabiat Parkı, Yamanlar Tabiat Parkında olduğu gibi.

Bu alanlarda alkol satışı izni var ve tüm gün faaliyet yapılıyor.

Dünyadan da örnekler verebilirim.

İspanya’da, Yunanistan’da, Amerika’da her milli parkta restoranlar ve bu tip tesisler var.

Türk turizmini kaliteli ve yasaksız tesisler olmadan nasıl geliştireceğiz?

Yasaklarla turizmin kalkınması mümkün mü?

Bana imtiyaz tanınsın, demiyorum.

İhale sözleşmesinde olmayan hiç bir şeyi istemiyorum.

Sözleşmedeki hükümlerin uygulanmasını istiyorum.

 

Benim gibi yatırımcı iş insanları kime göre karar verip yatırım yapacağız?

Bir tane Devletimiz var ve Bakanlığın uygun gördüğünü, yerel yöneticiler uygun görmüyor.

İçkili işyeri açılış ruhsatımızı aldık. Bu belgeyle Tarım İlçe Müdürlüğüne başvurdum ve TAPDK belgesi aldım. Belgeyi imzalayan Kuşadası Kaymakamımız ve 15 gün önce bu belgeyi verirlerken tüm evraklarım tamdı. Hiç bir engel yoktu ama ne olduysa 15 gün sonra "pardon yanlış oldu, tekrar gözden geçirilsin" denilerek belgemi iptal etmek istiyorlar. Belgeyi iptal etmek için Devletin kurumlarını kullanıyorlar.

Belge iptali için kullanılan kurum İlçe Jandarma Komutanlığı. İlçe Jandarma Komutanlığı TAPDK belgesi alınmadan önce uygunluk raporu veren kurumdur. 15 gün önce uygunsa şimdi neden “tekrar gözden geçirilsin” diye yazı yazıyorlar.

Bu durum Devlet ciddiyetine yakışıyor mu?

Kaymakam beyin talimatı ile İlçe Jandarma Komutanlığı kendi görevlerini bıraktı, Tarım ve Orman Bakanlığının taraf olduğu sözleşmemdeki hükümleri bahane edip, aldığım belgenin tekrar değerlendirilmesi hakkında yazı yazıyor. Bu yazıya istinaden de Tarım İlçe Müdürlüğü verdiği belgeyi iptal ediyor.

Bu da yetmiyor, 10 gün önce başvuru yaptığım, Turizm İşletme Belgemin önüne engel çıkartılıyor ve süreç durduruluyor.

15 gün önce verilen belgemi neden iptal etmek istiyorsunuz?

Devletimin verdiği belgeye istinaden ben firmalarla 2,5 Milyonluk TL. sözleşme yaptım. Şimdi bunu kim ödeyecek?

Mağduriyetimi kim giderecek?

 

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın; turizm konusunu çok önemsemesi, yatırımcının önünün açacak yenilikler ortaya koyması, istihdam arttırıcı faaliyetleri teşvik etmesi, kamu gelirlerini arttıracak, katma değer oluşturacak faaliyetlerin önemini sürekli vurgulayıp çabalarken neden bu faaliyetlerin tamamını sağlayan bir sözleşme yok sayılıp ,önüme bu engeller çıkarılıyor?

Engellerin giderilmesi için sayın Bölge Milletvekillerimizin yardımlarını bekliyorum.

İçki satışı ruhsatımızın iptal edilmesi demek, "işyerinizin kapısına kilit vurun" demekle eşdeğer bir yaklaşımdır.

 Turistin gelmesi engellensin, istihdam engellensin, kamu geliri engellensin, yatırımcı küstürülsün!

Bu şekilde bu işin sonu nereye varacak?

Yatırımcı iş insanı olarak önüme konulan her türlü zorluğa rağmen mücadelemi bırakmayacağım.

Hem hukuk yoluyla hem de sayın Cumhurbaşkanımıza ulaşana kadar mücadelemi sürdüreceğim.

Bu ihaleye tüm birikimimi, ailemin geleceğini yatırdım ve haklarımın gasp edilmemesi için tüm gücümle çalışacağım.

Sayın Valimiz Devleti temsil ediyor ve bu yüzden saygım sonsuz. Bu sözleşme Bakanlıkla imzalandı. Sonuçta Aydın'da Devleti temsil eden kurumlar bellidir. Bu sözleşme Devletle imzalandı. Bu şu demektir. Bu sözleşme buradaki Devlet kurumlarını da bağlar. Bu sebeple Sayın Valimin sözleşmemize sahip çıkmasını istiyorum.

 

Bir yerel yöneticimiz tarafından bizzat bana "bizi sosyal medya yönetiyor" denilmiştir. Bu kabul edilebilir mi? 15 Milyon 750 Bin TL. yatırım yapmış bir iş insanına bu nasıl söylenir? Bu durumda Devletimizin bundan sonra da açacağı ihalelere hangi iş insanı kime güvenerek girebilir? dedi.

Kuşadası'nda Milli Park Ruhsat İptalleri ile Tekrar Gündem de Serkan GÖL Milli Park
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”