AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KUŞADASI’NA DEV BİR YATIRIM DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Başkan Özlem Çerçioğlu’nun hizmet odaklı belediyecilik anlayışı ile kentin farklı noktalarında hızlı ve planlı bir şekilde altyapı çalışmalarını gerçekleştiriyor.

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KUŞADASI’NA DEV BİR YATIRIM DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KUŞADASI’NA DEV BİR YATIRIM DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ Ekspres Aydın
Advert

Çalışmalarını bu kapsamda sürdüren ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Kuşadası’nda önemli bir yatırıma daha imza attı. 

 

ASKİ çalışıyor Kuşadası’nın altyapı hatları yenileniyor

Kuşadası’nda yenilenmiş ve güçlendirilmiş altyapı ağları kuran ASKİ ekipleri, dayanıklılığı yüksek olan, geniş ve uzun ömürlü borularla oluşturulan kanalizasyon hatlarının Kuşadası İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ne ulaştırılmasını sağladı. Bu çalışmalar kapsamında ilk olarak Soğucak Terfi Merkezi 3 aktif hale getirilmişti. Son olarak Davutlar Terfi Merkezi 2’de aktif hale getirilerek atık suların hızlı bir şekilde Kuşadası İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ne ulaştırılması sağlandı. 

Dev projeye dev bütçe

Bu çalışmalar için 65 milyon liralık dev bir bütçeyle, 154 kilometre uzunluğunda altyapı ağı oluşturan ASKİ ekipleri, yoğun bir çalışma sonucunda Davutlar Terfi Merkezi 2’yi de devreye alarak bölgenin kanalizasyon altyapısı için büyük bir çalışmayı gerçekleştirmiş oldu. Yapılan çalışma, özellikle yaz aylarında nüfusu artan bölgenin ihtiyacını uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde karşılayacak. 

Başkan Çerçioğlu “Temiz bir çevre için yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

Kuşadası’nda önemli altyapı çalışmalarına imza attıklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Kuşadası’nın içme suyu ihtiyacını karşılayan çok önemli bir yatırım olan Kirazlı İçme Suyu hattını tamamlamıştık. Şimdi de Davutlar bölgesinde ASKİ ekiplerimizin çalışmalarıyla önemli bir yatırımı daha gerçekleştirdik. Mevcut kanalizasyon hatlarını yenileyip Kuşadası İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisimize ulaştırılmasını sağladık. Temiz bir çevre için yatırımlarımıza devam edeceğiz.” dedi.

 
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KUŞADASI KUŞADASI’NA DEV BİR YATIRIM
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”