Advert

KUŞADASI’NI YENİDEN İNŞA EDİYORUZ

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmet binasının, otopark, kafe, restoran ve sosyal yaşam alanları ile birlikte Kuşadası halkına bir muazzam bir hediye olduğunu belirterek Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

KUŞADASI’NI YENİDEN İNŞA EDİYORUZ
KUŞADASI’NI YENİDEN İNŞA EDİYORUZ Ekspres Aydın
Advert

Törende konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Kuşadası’nda ağırlamaktan büyük bir onur duyduklarını belirtti. Kuşadası’nın dünyaya açılan bir turizm kenti olduğuna dikkat çeken Başkan Ömer Günel  “Bu nedenle bir taraftan alt yapı ve üst yapı çalışmalarını yürütürken diğer yandan bir turizm kenti olarak ilgi çekeceğini düşündüğümüz turizm projelerini hayata geçiriyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte sadece 3 yılda yaklaşık 2 milyon metrekare alt yapı ve üst yapı imalatı gerçekleştirdik. Mahalle mahalle Kuşadası’nı yeniden inşa ediyoruz. Lokal çözümlerle değil bölgesel çözümlerle kentimizin geleceğini yeniden planlıyor ve projelerimizi birer birer yapıyoruz. Bir taraftan yerli halkımızın günlük ihtiyaçları olan sosyal donatı alanları; taziye evi, kütüphaneler, spor alanları, yeşil alanlar, ibadethaneler, kreşler, engelsiz yaşam alanları yaparken diğer taraftan, Z kuşağının beklenti ve ihtiyaçlarından yola çıkarak, yeni dünyanın yeni oluşan kuşağı dijital göçebelere ulaşıyoruz” dedi. Başkan Ömer Günel, Tariş alanına Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmet binasının, otopark, kafe, restoran ve sosyal yaşam alanları ile birlikte Kuşadası halkına bir muazzam bir hediye olduğunu belirterek Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Konuşmaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi Yeni Hizmet Kompleksi ile birlikte Kuşadası Belediyesi tarafından yapılan Cafer Kotan Yaşam Alanı ile alanın içerisinde bulunan Güler-Aydın Süzgeç Taziye Evi, Anne ve Bebek Bakım Merkezi ile Kuşadası Belediye Kütüphanesi’nin yanı sıra Kuşadası Gençlik Spor Parkı, Avukat Doğa Tokuçoğlu Parkı ve Zehra Kosova Parkı’nın açılışını yaptı. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ‘Kuşadası Otizm Destek Merkezi ve Çocuk Gelişim Merkezi’ ile Kuşadası Belediyesi tarafından yapılacak olan ‘Kuşadası Otizm Merkezi Yaşam ve Spor Alanı’ ve ‘Kuşadası Belediyesi Tenis Parkı’nın ise temelini attı.

Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”