Reklamı Geç
Advert
Advert

Germencik Fener Alayı’nda buluştu

30 Ağustos Zaferi'nin 100. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Germencik’te de coşkuyla kutlandı Fener Alayı’nda buluşan Germencik halkı marşlar eşliğinde Bayraklarla yürüyüş yaptı

Germencik Fener Alayı’nda buluştu
Germencik Fener Alayı’nda buluştu Ekspres Aydın
Advert

30 Ağustos Zaferi'nin 100. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Germencik’te de  coşkuyla kutlandı. 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Germencik Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler coşkulu anlara sahne oldu. Programa Germencik  Belediye Başkanı Fuat ÖNDEŞ,in  yanısıra aralarında, Germencik kaymakamı Turgay GÜLENÇ ,Belediye Başkan Yardımcısı Muttalip ÖZSEMERCİ  CHP İlçe Örgütü, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri, oda başkanları, muhtarlar genç yaşlı, kadın-erkek yüzlerce vatandaş katıldı.

 

Büyük zaferin yıl dönümü kapsamında gerçekleşen Fener Alayı’na katılan vatandaşlar Bayraklar  ve marşlar eşliğinde zafer coşkusuna ortak oldu. Başkan ÖNDEŞ , vatandaşlar ve katılımcılar ile birlikte Belediye önünden başlayan Fener Alayı boyunca Türk bayraklarıyla kalabalığı selamladı. Atatürk Anıtı’nda son bulan Fener Alayı’nın ardından vatandaşlar araçlarıyla Zafer Konvoyu gerçekleştirdi.

GERMENCİK CEVHER DOĞAN KONSERİ İLE COŞTU

 

Germencik Belediyesi Tarafından düzenlenen Fener Alayı’nın ardından sanatçı Cevher DOĞAN hayranları için en sevilen şarkılarını seslendirdi. Renkli anlara sahne olan konserde vatandaşlar unutulmaz bir gece yaşadı. Gecenin sonunda Başkan Fuat ÖNDEŞ Sanatçı Cevher DOĞAN’ a teşekkür plaketi  ve Dünyaca ünlü olan İNYA Ürünü  Germencik İNCİR’i  hediye etti.

Germencik Belediye Başkanı Fuat ÖNDEŞ “30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. Yılını düzenlediğimiz konser etkinliğiyle coşku içinde kutladık. Kıymetli halkımıza, değerli sanatçımıza ve emeği geçen herkese bu muhteşem gece için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere istiklalimiz ve istikbalimiz için canlarını ortaya koyarak bu cennet vatanı kurtaran tüm aziz şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum”dedi.

Haber 

Hasan Debreli KACAR

 

30 Ağustos Zaferi'nin 100. yıl dönümü Germencik’ Germencik Belediye Başkanı Fuat ÖNDEŞ Germencik kaymakamı Turgay GÜLENÇ Belediye Başkan Yardımcısı Muttalip ÖZSEMERCİ CHP İlçe Örgütü GERMENCİK CEVHER DOĞAN KONSERİ İLE COŞTU
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET