Advert

SAVAŞ ÇERÇİOĞLUNA YÜKLENDİ” EKİBİ YOK BÜTÇESİ YOK SÜREKLİ ORTADA KUYU VAR YANDAN GEÇ OYALAMA TAKTİĞİ

Kuşadası ve Söke ilçeleri başta olmak üzere Davutlar ve Güzelçamlı Mahallelerinin içme suyu sorununu çözecek olan ve yapımı yılan hikayesine dönen Sarıçay Barajı için AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş Söke’de inşa edilen, Sarıçay Barajı ve Aydın da Yapımı devam eden Şehir Hastanesi ile ilgili işleyişi hakkında Gazetelerimiz Ekspres Aydın ve Ada Meclisi Genel yayın yönetmeni Kuşadası Gazeteciler Dernek Başkanı İskender AVCI ’ya çarpıcı açıklamalarda bulundu

SAVAŞ ÇERÇİOĞLUNA YÜKLENDİ” EKİBİ YOK BÜTÇESİ YOK SÜREKLİ ORTADA KUYU VAR YANDAN GEÇ OYALAMA TAKTİĞİ
SAVAŞ ÇERÇİOĞLUNA YÜKLENDİ” EKİBİ YOK BÜTÇESİ YOK SÜREKLİ ORTADA KUYU VAR YANDAN GEÇ OYALAMA TAKTİĞİ Ekspres Aydın
Advert

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş Kuşadası ,Davutlar ve Güzelçamlı da vatandaşlarla bir araya geldi.

Kuşadası ve Söke ilçeleri başta olmak üzere Davutlar ve Güzelçamlı Mahallelerinin içme suyu sorununu çözecek olan ve yapımı yılan hikayesine dönen Sarıçay Barajı için AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş Söke’de inşa edilen, Sarıçay Barajı ve  Aydın da Yapımı devam eden Şehir Hastanesi ile ilgili işleyişi hakkında Gazetelerimiz  Ekspres Aydın ve Ada Meclisi Genel yayın yönetmeni Kuşadası Gazeteciler Dernek Başkanı İskender AVCI ’ya çarpıcı açıklamalarda bulundu.

1700 dönüm araziyi verirsiniz ya da altyapıyı unutursunuz’ tavrını sergiliyor

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, günde 20 bin insana şifa olacak Aydın Şehir Hastanesi’nin altyapı çalışmasının başlatılması için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na çağrıda bulundu. Başkan Çerçioğlu'nun projeyle alakası olmayan 700 dönümlük araziyle ilgili de talepte bulunduğunu ifade eden Savaş, “Davranışları ile ‘ya benim istediğim 1700 dönüm araziyi verirsiniz ya da altyapıyı unutursunuz’ tavrını sergiliyor” dedi.

İnşaat çalışmaları devam eden Aydın Şehir Hastanesi hakkında açıklamada bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “2023 yılında tamamlayacağımız, yaklaşık 1 Milyar 200 Milyon TL maliyetli ve 1400 yatak kapasiteli, 4 bin sağlık çalışanı ile hizmet verecek Aydın Şehir Hastanesi günde 20 bin insana şifa olacak. Kuşkusuz gönlünde insan sevgisi olan herkes için böyle bir hastanenin Aydın’ımıza kazandırılması büyük bir öneme sahip. Ancak, hastanemizin faaliyete geçmesi için yapı inşaatının dışında ulaşım, kanalizasyon gibi altyapı hizmetlerinin de aynı tarihte bitmesi gerekiyor. Altyapı çalışmalarının ise Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce tamamlanması gerekiyor. Ancak, son günlerde ortaya çıkan gelişmeler bizleri kaygılandırıyor. Milletimize hizmet yerine rant hırsıyla hareket eden bir zihniyet, Aydın Şehir Hastanesi’nin faaliyete geçmemesi için var gücüyle çabalıyor. Günde 20 bin canın şifa bulmasını değil, fırsattan istifade üretilecek rantı planlıyor. Üstelik bu rant, Aydın’ımızın en verimli tarım arazileri üzerinden sağlanmak isteniyor.”dedi

20 bin kişiye sağlık hizmeti verecek bir hastanenin faaliyete geçmesini engellemeyi göze alırken vicdanınız rahat mı?”

Aydın halkının, Büyükşehir Belediye Başkanından, Aydın Şehir Hastanesi’nin altyapı çalışmalarına neden başlamadığının altında hangi gerçeklerin yattığını merak ettiğini ve kamuoyunun bilgilenmesi gerektiğini söyleyen Savaş, “Sayın Özlem Çerçioğlu’na başkanlığı süresince söz verip yapmadığı, beceremediği, üretemediği diğer her hizmeti bir tarafa koymasını ve vatandaşlarımızın sağlığıyla, canıyla oynamamasını öneriyorum. Aydın’ımıza bu kötülüğü yapmaması için çağrıda bulunuyorum; aksi takdirde bu vebali taşıyamayacağını hatırlatıyorum. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanından, Aydın Şehir Hastanesi’nin altyapı çalışmalarına neden başlamadığının altında hangi gerçeklerin yattığını merak eden kamuoyunun bilgilenmesi için şu soruları cevaplamasını istiyorum:

'Sayın Başkan; talep ettiğiniz ilave 700 dönüm arazi çevresinde bulunan birinci sınıf tarım arazilerini imara açıp rant mı üreteceksiniz?

 Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan altyapı çalışmalarına başlamak karşılığında ısrarla istediğiniz birinci sınıf tarım arazilerinin çevresinde, ailenize veya bağlı şirketlerine ait kaç dönüm arazi var?

Israrla istediğiniz ilave 700 dönüm birinci sınıf tarım arazisi, daha önce vadettiğiniz Işıklı Doğal Yaşam Parkı’nın yapılacağı araziyi nasıl etkileyecek?

 Birilerinin haksız zenginleşmesini sağlamak uğruna her gün yaklaşık 20 bin kişiye sağlık hizmeti verecek bir hastanenin faaliyete geçmesini engellemeyi göze alırken vicdanınız rahat mı?”

 ifadelerini kullanarak Başkan Çerçioğlu'na sorular yöneltti.

Sayın Tezcan konu ile ilgili bazı gazetelerde sorularımıza cevap vermiş ama yeterli değil sayın başkana  tekrar soruyorum  Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan altyapı çalışmalarına başlamak karşılığında ısrarla istediğiniz birinci sınıf tarım arazilerinin çevresinde, ailenize veya bağlı şirketlerine ait kaç dönüm arazisi var veya VARMI? YOKMU? BU SORUMA CEVAP VERSİNLER YETER dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş Kuşadası Davutlar Güzelçamlı Kuşadası Gazeteciler Dernek Başkanı İskender AVCI Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Aydın Şehir Hastanesi
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”